OGŁOSZENIA PARAFIALNE XII Niedziela Zwykła – 20.06.2021 r.

Administrator/ 21 czerwca, 2021/ Aktualności, Ogłoszenia

 1. Dzisiaj XII Niedziela Zwykła w ciągu roku. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele, dezynfekcji rąk oraz zachowaniu bezpiecznej odległości.
  Od 13.06 w kościołach może być zajmowana połowa miejsc.
 2. Konferencja Episkopatu Polski z dniem 20.06 odwołuję ogólną dyspensę od uczestnictwa w Mszy Świętej w niedzielę i święta nakazane.
 3. W piątek zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy na Mszę Świętą wieczorną dzieci i młodzież, aby podziękować za miniony rok szkolny.
 4. Za niedługo rozpocznie się czas wakacji i urlopów. Pamiętajmy, że nie zwalnia on nas od dbania o nasze życie duchowe. Nie zapominajmy podczas wypoczynku o codziennej osobistej modlitwie, a także o niedzielnej Eucharystii. Jednocześnie przypominamy, że w Kościołach i miejscach sakralnych obowiązuje strój godny.
 5. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje kiermasz „Książka moim przyjacielem” od 18 maja do 30 czerwca. Każdy będzie mógł nabyć dobrą książkę dla siebie, lub na prezent dla kogoś bliskiego. Pieniądze z kiermaszu będą przeznaczone na budowę naszego kościoła.
 6. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie redakcji naszej parafialnej gazetki Urbanus i wszystkich, którzy chcieliby się włączyć w jej tworzenie
 7. Nabożeństwa czerwcowe od poniedziałku do piątku po Mszy Świętej wieczornej.
  W soboty i niedzielę 30 minut przed Mszą wieczorną.
 8. Koło Przyjaciół Radia Maryja serdecznie zaprasza na 30 ogólnopolską pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja do Częstochowy 10-11.07 br. Zapisy i informacje przy stoliku z prasą. Można również złożyć ofiarę na symboliczną różę dla Matki Bożej.
 9. Trwa Narodowy Spis Powszechny. Udział w spisie jest obowiązkiem obywatelskim. Urząd Statystyczny zachęca do wypełnienia tego obowiązku przez samospis
  w Internecie lub kontakt z infolinią spisową (nr 22 279 99 99).
 10. Rozpoczęło się glosowanie na budżet obywatelski w naszym mieście. Serdecznie zachęcamy do głosowania na projekt „Park Leśnych Dzieci” – Zadanie nr 12. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
 11. Przy stoliku z prasą: Gość Niedzielny, Niedziela, W naszej Rodzinie, Królowa Różańca, Anioł Stróż i Mały Gość.
 12. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy ś.p.: Antoniego Dudzińskiego

 

                                                                                                                                  Ks. Mirosław Donabidowicz, proboszcz

Udostępnij za pomocą...