Ogłoszenia duszpasterskie na XIII Niedzielę Zwykłą

 1. Dziękujemy za zaangażowanie w Oktawę Bożego Ciała: za udział w liturgii, w procesjach, w sypanie kwiatków.
 2. W poniedziałek 27 czerwca swoje święto patronalne obchodzi 7 Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godzinie 17.25 prowadzi różaniec.
 3. W środę Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła – taca przeznaczona na Świętopietrze.
 4. W tym tygodniu I piątek i sobota miesiąca. W sobotę odwiedziny chorych o stałej porze.
 5. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy świętej wieczornej (ok. 18.30), a w niedzielę o godzinie 18.00. W czwartek kończymy miesiąc czerwiec, a tym samym nabożeństwa czerwcowe. Od lipca wracamy do zwykłego porządku nabożeństw w naszym kościele.
 6. W przyszłą niedzielę o godzinie 8.00 Msza święta w intencji Róż Żywego Różańca i zmiana tajemnic.
 7. W lipcu Różani9ec w środy o godzinie 17.25 prowadzi 6 Róża Matki Bożej z Lourdes. Koronkę do Bożego Miłosierdzia w piątki o godzinie 15.00 prowadzi 10 Róża św. Franciszka.
 8. Na okres wakacyjny zostaje zawieszona stała spowiedź w konkatedrze zielonogórskiej podejmowana przez księży z dekanatów zielonogórskich i urzędów diecezjalnych. Posługa w ramach stałego konfesjonału zostanie wznowiona od pierwszego poniedziałku miesiąca września.
 9. Na 31 Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodziny Radio Maryja do Częstochowy 9 – 10 lipca zapisy i informacje przy sklepiku.
 10. Koło Przyjaciół Radio Maryja organizuje kiermasz „Wakacje z książką”. Dochód w całości przeznaczony na budowę naszego kościoła.
 11. Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu prowadzi nabór na dwuletnie podyplomowe studia teologiczno-katechetyczne dla osób posiadających przygotowanie pedagogiczne. Szczegóły na plakacie oraz na stronie internetowej ift.zgora.pl.
 12. Piesza Pielgrzymka diecezji Zielonogórsko-gorzowskiej na Jasną Górę w tym roku wyruszy 40 raz. Zapraszamy do udziału. Informacje i zapisy: www.pielgrzymka.zgora.pl lub u ks. Przemysława Janickiego w parafii św. Jadwigi (konkatedra).
 13. Realizujemy wymianę głównych drzwi w kościele. Do tej pory zebraliśmy 24 980 zł. Brakuje jeszcze 11 220 zł. Ofiary na ten cel można składać za pomocą kopert wyłożonych przy wyjściu z kościoła. Bóg zapłać!
 14. Prasa katolicka, która jest dostępna w naszym sklepiku: „Gość Niedzielny”, „Gość Extra” w cenie 12 zł wydanie specjalne „Wielki Cud”, „Niedziela”, „W Naszej Rodzinie”, „Królowa Różańca”, „Nasz Dziennik”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”, „Anioł Stróż” i „Staś”, a także nowy numer gazetki parafialnej „Urbanus”. Zachęcamy do czytania.
 15. W sklepiku są dostępne cegiełki na budowę kościoła. Przypominamy, że w 3 niedziele miesiąca taca jest przeznaczona na budowę naszego kościoła.
 16. Bóg zapłać za wszelkie wsparcie materialne i modlitewne!
 17. W tym tygodniu pożegnaliśmy zmarłego: + Jan Bryjak. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

Prosimy o wsparcie funkcjonowania naszej parafii:
ALIOR BANK
NR KONTA PARAFII: 88 2490 0005 0000 4530 3824 1621

Udostępnij za pomocą...