Ogłoszenia duszpasterskie na XXIX Niedzielę Zwykłą

 1. Dzisiaj 3 niedziela miesiąca. Taca przeznaczona na budowę naszego kościoła.
 2. W każdą niedzielę na Mszy świętej o godz. 12.30 dzieci przygotowują się wraz ze swoimi rodzicami do I Komunii Świętej.
 3. W przyszłą niedzielę, na Mszę świętą o godz. 18.30 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z grupy młodszej (7 klasa szkoły podstawowej). Po Mszy świętej spotkanie w kościele.
 4. Nasza parafia włączyła się w akcję „Pola Nadziei”, której celem jest pozyskiwanie funduszy na działalność Hospicjum oraz kształtowanie moralnych postaw wśród społeczeństwa, edukacja i uwrażliwianie na los osób u kresu życia. Przy wyjściu z kościoła można nabyć cebulki żonkili. Koszt co najmniej 2 zł.
 5. Trwa miesiąc październik. Modlimy się różańcem od poniedziałku do piątku po Mszy świętej wieczornej, w soboty przed Mszą świętą wieczorną o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 18.00.
 6. W środy w październiku po Mszy świętej wieczornej różaniec odmawia 9 Róża świętego o. Pio.
 7. W poniedziałek 18 października święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia. Pamiętajmy w modlitwie o pracownikach Służby Zdrowia.
 8. We wtorek rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Dziękujemy Bogu za kapłana, który przypomniał nam, że wolność jest w nas.
 9. W sobotę 23 października o godz. 12.30 odbędzie się próba scholii parafialnej. Zapraszamy do włączenia się w to dzieło – w śpiew oraz grę na instrumentach. Szczególnie potrzebny jest gitarzysta.
 10. Za tydzień niedziela misyjna, taca na działalność misyjną kościoła.
 11. 25 października będą kontynuowane prace związane z artystycznym wykończeniem kolumn. Zwracamy się przy tej okazji z gorącą prośbą o wsparcie materialne tego zadania. Do 16 października wpłynęło 18 300 zł. Ofiarę na ten cel można złożyć w specjalnie przygotowanych kopertach, które znajdują się przy wyjściu z kościoła. Przewidywany koszt prac to 19,5 tys. zł.
 12. W dniach 22-24 października 2021 roku w Rokitnie odbędą się rekolekcje dla małżeństw Dialog we Dwoje. Informacje i zapisy: tel. 507 307 740 lub spotkaniamalzenskie.pl
 13. Zbliża się szczególny czas modlitwy za zmarłych. Wspominając naszych bliskich zmarłych dobroczyńców, duszpasterzy, dobrodziejów, obrońców ojczyzny, przyjaciół, krewnych wpisujemy na wyłożonych kartkach wyraźnie ich imiona, składamy ofiarę jako wyraz naszego poświęcenia i troski, by modlitwa była zanoszona w kościele za dusze, które są w ręku Boga. Kartki wypominkowe można pobrać ze stolika przy wyjściu z kościoła. Wypisane kartki przynosimy do zakrystii.
 14. Koło Przyjaciół Radio Maryja organizuje pielgrzymkę do Torunia w dniu 4 grudnia na 30 rocznicę powstania Radia. Z tej okazji można złożyć dar serca na dar ołtarza. Zapisy i informacje przy sklepiku.
 15. W sklepiku można nabyć cegiełki na budowę naszego kościoła w cenie 10, 20, 50, 100 i 200 zł.
 16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowe numery „Gościa Niedzielnego”, tygodnika „Niedziela”, „W Naszej Rodzinie”, „Królowa Różańca”, „Nasz Dziennik”, „Mały Gość Niedzielny” oraz nowy numer naszej gazetki parafialnej „Urbanus”.
 17. Dziękujemy za okazaną życzliwość i wsparcie!
 18. W tym tygodniu pożegnaliśmy Parafiankę: + Anna Suchecka. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
Udostępnij za pomocą...