OGŁOSZENIA PARAFIALNE VI Niedziela Zwykła – 14.02.2021 r.

 

 1. Dzisiaj VI niedziela zwykła w ciągu roku. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele, dezynfekcji rąk oraz zachowaniu bezpiecznej odległości. Zgodnie z zaleceniami sanitarnymi w naszej świątyni podczas nabożeństw może przebywać 60 osób. Prosimy o przyjęcie tego ograniczenia i wyrozumiałość.
 2. Dziś po Mszach zbiórka do puszek na pomoc hospicjom w naszej diecezji.
 3. Przypominamy, że kancelaria parafialna jest czynna tylko w przypadkach pilnych i po wcześniejszym telefonicznym zgłoszeniu.
 4. W środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte w naszej Parafii w środę popielcową: 7:00, 9:00, 11:00, 16:00 (DPS), 16:30 i 18:00. Przypominamy że w ten dzień obowiązuje post ścisły (wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych; jeden posiłek do syta, dwa lekkie posiłki) wszystkich od 18 do 60 roku życia.
 5. Zachęcamy do udziału w Drogach Krzyżowych i Gorzkich Żalach. Podczas nich będzie zbierana taca na kwiaty do grobu Pańskiego.
 • Droga Krzyżowa w piątek: 9:30 i 17:30
 • Gorzkie Żale z nauką pasyjną w niedzielę: 17:45
 1. W piątek na Mszy Świętej o godz. 18:00 kolejna katecheza o św. Józefie. Serdecznie zapraszamy!
 2. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje wypełnianie PIT-ów na 1% na Fundację Nasza Przyszłość od lutego do kwietnia.
 3. Za tydzień 3 niedziela miesiąca, taca na budowę naszego kościoła.
 4. Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej przy Parafii Św. Jadwigi w Zielonej Górze organizuje krucjatę modlitewną w obronie życia pod hasłem 40 dni dla Życia.Inicjatywa ta została zapoczątkowana w Stanach Zjednoczonych. Jej owocem jest nawrócenie wielu zwolenników aborcji i uratowanie tysięcy dzieci nienarodzonych i ich matek. Początek krucjaty 17 lutego (Środa Popielcowa) od godz. 13 zakończenie 28 marca (Niedziela Palmowa) o godz. 13. Krucjata polega na wybraniu jednej lub kilku godzin modlitwy indywidualnej w tym okresie w intencji obrony życia po wcześniejszym zgłoszeniu. Więcej informacji i dane kontaktowe na plakacie i na ulotkach.  
 5. Przy stoliku z prasą: Gość Niedzielny, Niedziela, W naszej Rodzinie, Królowa Różańca, Anioł Stróż, Promyczek Dobra, Mały Gość, a także nowy numer naszej parafialnej gazetki Urbanus. Zachęcamy do lektury.
 6. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy ś.p.: Jana Kaczmarka, Barbarę Stępień, Iwonę i Jerzego Grześkowiak.

 

Ks. Mirosław Donabidowicz, proboszcz