OGŁOSZENIA PARAFIALNE V Niedziela Zwykła – 07.02.2021 r.

 1. Dzisiaj IV niedziela zwykła w ciągu roku. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele, dezynfekcji rąk oraz zachowaniu bezpiecznej odległości. Zgodnie z zaleceniami sanitarnymi w naszej świątyni podczas nabożeństw może przebywać 60 osób. Prosimy o przyjęcie tego ograniczenia i wyrozumiałość.
 2. Przypominamy, że kancelaria parafialna jest czynna tylko w przypadkach pilnych i po wcześniejszym telefonicznym zgłoszeniu.
 3. W czwartek 11 lutego święto patronalne obchodzi 6 Róża M.B. z Lourdes. Poprowadzi ona o godz. 17:25 Różaniec.
 4. Spotkania dla dzieci przygotowujących się w naszej parafii do I Komunii Świętej odbędą się w najbliższą sobotę według następującego harmonogramu:
 • 10:00 klasa 3a
 • 11:00 klasa 3b
 • 12:00 klasa 3c i uczniowie szkoły społecznej
 1. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje wypełnianie PIT-ów na 1% na Fundację Nasza Przyszłość od lutego do kwietnia.
 2. Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej przy Parafii Św. Jadwigi w Zielonej Górze organizuje krucjatę modlitewną w obronie życia pod hasłem 40 dni dla Życia. Inicjatywa ta została zapoczątkowana w Stanach Zjednoczonych. Jej owocem jest nawrócenie wielu zwolenników aborcji i uratowanie tysięcy dzieci nienarodzonych i ich matek. Początek krucjaty 17 lutego (Środa Popielcowa) od godz. 13 zakończenie 28 marca (Niedziela Palmowa) o godz. 13. Krucjata polega na wybraniu jednej lub kilku godzin modlitwy indywidualnej w tym okresie w intencji obrony życia po wcześniejszym zgłoszeniu. Więcej informacji i dane kontaktowe na plakacie i na ulotkach.  
 3. Dziękujemy wam za ofiarne wspieranie wszystkich inicjatyw w naszej parafii, to niezwykle ważne dla nas duszpasterzy. Dziś prosimy was o wsparcie mediów katolickich. Zauważyliśmy spadek czytania prasy katolickiej w naszej parafii, szczególnie naszej diecezjalnej. To bardzo ważne, aby rozwijać swoją wiarę także poprzez pogłębienie wiedzy. Zachęcamy do zakupienia tygodników katolickich Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
 4. Przy stoliku z prasą: Gość Niedzielny, Niedziela, W naszej Rodzinie, Królowa Różańca, Anioł Stróż, Promyczek Dobra, Mały Gość. Zachęcamy do lektury.
 5. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy ś.p. Zdzisława Kolasińskiego, Alinę Jędrzejczak, Tadeusza Kucy, Hannę Czarkowską – Ankiewicz.

 

Ks. Mirosław Donabidowicz, proboszcz