OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela Świętej Rodziny – 27.12.2020 r.

 1. Dzisiaj Niedziela Świętej Rodziny. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele, dezynfekcji rąk oraz zachowaniu bezpiecznej odległości. Zgodnie z zaleceniami sanitarnymi w naszej świątyni podczas nabożeństw może przebywać 60 osób. Prosimy o przyjęcie tego ograniczenia i wyrozumiałość.
 2. Jeszcze raz wyrażamy naszą wdzięczność wszystkim, którzy włączyli się w pomoc w dekoracji naszego kościoła. Z radością informujemy, że jeszcze przed świętami udało zamontować się nowe reflektory w naszym kościele. Wszystkim, którzy swoimi ofiarami przyczynili się do tego dzieła chcielibyśmy z głębi serca podziękować!
 3. W tym tygodniu będziemy przeżywać zakończenie starego i rozpoczęcie nowego roku. Msze Święte będą celebrowane w następującym porządku:
 • zakończenie Starego Roku: 7:00, 9:00 i 17:00 (Msza dziękczynna za miniony rok)
 • 01 – Nowy Rok, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki: 10:00 (DPS), 11:00, 12:30 i 18:30.
 1. Jak zapowiedział w swoim liście bp Tadeusz w tym roku wizyta duszpasterska będzie miała całkiem inny wymiar. Odwiedzimy tylko osoby chore, niepełnosprawne, tych którzy chcieliby poświęcić nowe mieszkanie, osoby, które będą bały się przyjść na wizytę kolędową do Kościoła, na wyraźne ich zaproszenie. Zaproszenia leżą na stoliku przy wyjściu z kościoła, uzupełnione kartki dostarczamy do zakrystii, kancelarii parafialnej, lub wrzucamy do skrzynki pocztowej przy plebanii do dnia 6.01.2021r. O planie wizyty w domach, nabożeństwach kolędowych w kościele poinformujemy po Nowym Roku.
 2. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca. W przyszłą niedzielę zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
 3. Informujemy, że od tego tygodnia, kancelaria parafialna będzie czynna tylko w przypadkach pilnych i po wcześniejszym telefonicznym zgłoszeniu.
 4. Przy stoliku z prasą nowy numer Gościa Niedzielnego, Niedzieli, W naszej Rodzinie, Królowa Różańca, Anioł Stróż, Promyczek Dobra, Mały Gość, a także nowy numer naszej parafialnej gazetki Urbanus! Zachęcamy do lektury.
 5. Nasz kościół każdego roku nabiera coraz większego blasku. Dziękujemy wam serdecznie za każdą ofiarę złożoną na budowę świątyni, oraz na poszczególne elementy wystroju. Jak możemy zauważyć nasze okna są jeszcze „puste”, chcielibyśmy aby wypełniły je piękne witraże. Posiadamy projekt „Witrażu Życia”, który widoczny jest przy relikwiach św. Urbana. Osoby, które chciałyby wesprzeć dzieło jego tworzenia, prosimy aby zgłaszały się do ks. Proboszcza.
 6. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp.: Henryka Mrówczyńskiego, Stefana Kuniewskiego.