OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – LAETARE – 11 marca 2018 r.

Udostępnij za pomocą...

 

  1. W poniedziałek po Mszy wieczornej nauka przed chrztem świętym dla Rodziców
    i chrzestnych.
  2. We wtorek 13 marca V rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Ojca Świętego Franciszka. Pamiętajmy w modlitwie.
  3. W sobotę 17 marca odbędzie się sesja inauguracyjna I Synodu Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Od godz. 10.30 w kościele św. Józefa rozpocznie się warsztat pastoralny dla delegacji parafialnych, zwłaszcza Parafialnych Zespołów Synodalnych oraz przedstawicieli ruchów, wspólnot i stowarzyszeń apostolskich. W programie: wspólna modlitwa i okazja do spowiedzi św., katecheza o Duchu Świętym – o. Michała Legana z Jasnej Góry, raport o stanie diecezji i posiłek. O godz. 14.00 procesja liturgiczna do kościoła Ducha Świętego, gdzie o godz. 14.45 odbędzie się Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego. O godz. 16:30 sesja synodalna (dla imiennie wezwanych uczestników Synodu). Zachęcamy parafian, członków Parafialnego Zespołu Synodalnego i grup duszpasterskich do udziału w warsztacie pastoralnym, procesji i Mszy św. inauguracyjnej.
  4. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej: w DPS o godz. 15.30, w kościele o godz. 17.00 dla dzieci, o godz. 17.30 i 20.00 dla młodzieży i dorosłych. Podczas Drogi Krzyżowej przy wyjściu z kościoła będą znajdować się puszki, do których można będzie złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.
  5. W przyszłą niedzielę w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Jarosław Glonek, Prefekt Ogólnopolskiego Seminarium dla starszych kandydatów do święceń w Krakowie . Prosimy parafian o włączenie się w uczestnictwo w rekolekcjach.
  6. Za tydzień III niedziela miesiąca. Tradycyjnie taca przeznaczona będzie na budowę kościoła.
  7. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.45 w kościele. Taca zbierana podczas Gorzkich Żali przeznaczona będzie na kwiaty i dekorację do Bożego Grobu.
  8. Parafialny Zespół Caritas zachęca do nabywania świec wielkanocnych, a tym samym włączenia się, wspólnie z naszą diecezją, do pomocy rodzinom syryjskim
    w Aleppo. W ubiegłym roku diecezja wsparła 20 rodzin z Syrii, w tym roku pomocą chce objąć kolejne 10 rodzin. Ofiara za świecę 15zł.
  9. W tym tygodniu są jeszcze wolne intencje Mszy św. Zachęcamy do ofiarowania tej formy modlitwy w intencjach bliskich naszemu sercu.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik „Niedziela”
    i „Gość Niedzielny”, a dla dzieci „Dominik” i „Mały Gość”.
  11. Za wszelkie ofiary i życzliwość okazywaną naszej Parafii składamy wszystkim serdeczne „Bóg zapłać”!
  12. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do Pana: śp. Łukasz Długosz
    i Danuta Jarocka. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Im świeci.

Udostępnij za pomocą...