OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXIV Niedziela Zwykła parafia św. Urbana I w Zielonej Górze– 13.09.2020 r.

 1. Dzisiaj XXIV Niedziela Zwykła w ciągu roku. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele, dezynfekcji rąk oraz zachowaniu bezpiecznej odległości.
 2. Mając na celu dobro parafian, których odwiedzamy z comiesięczną posługą sakramentalną i ich rodzin, zawieszamy te wizyty do odwołania. Wezwanie księdza do chorego tylko w przypadku zagrożenia życia.
 3. Zapraszamy wszystkich mężczyzn z parafii na coroczną pielgrzymkę mężczyzn do sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu dnia 19.09. Szczegóły na plakatach i ulotkach, które można zabrać ze stolika przy wyjściu z kościoła.
 4. Dziś po Mszach Świętych zbiórka do puszek na sanktuaria Ziemi Świętej. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać
 5. Do nabycia nowy numer naszej parafialnej gazetki Urbanus. Serdecznie zachęcamy do nabycia, dochód przeznaczony jest na budowę naszego parafialnego wieczernika.
 6. W 10 rocznicę ogłoszenia św. Urbana I patronem Zielonej Góry, staraniem członków Społecznego Komitetu św. Urbana I, ukazał się modlitewnik Prowadź ku Prawdzie. Modlitewnik do św. Urbana I Patrona Zielonej Góry. Modlitewnik zawiera Litanię, nowenny i pieśni napisane specjalnie dla zielonogórskich parafii. Niech ten modlitewnik zagości w naszych domach i ożywi rodzinną modlitwę. Można go nabyć przy stoliku z prasą w cenie 10 zł.
 7. W przyszłą sobotę o godz. 12:00 w naszym kościele spotkanie dla wszystkich ministrantów i lektorów naszej parafii.
 8. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klas 8 szkoły podstawowej w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 12:30 w Kościele.
 9. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, tradycyjnie tego dnia taca przeznaczona jest na budowę naszego kościoła
 10. Przy stoliku z prasą nowy numer Gościa Niedzielnego, Niedzieli, W naszej Rodzinie, Królowa Różańca, Mały Gość Niedzielny i Promyczek Dobra. Zachęcamy do lektury.
 11. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

                                                                                                                     Ks. Mirosław Donabidowicz

                                                                                                                             /proboszcz parafii/