Ogłoszenia Parafialne IV Niedziela Wielkiego Postu 22.03.2020 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
IV Niedziela Wielkiego Postu parafia św. Urbana I
w Zielonej Górze–
22.03.2020 r.

 1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkiego Postu. W naszej parafii msze św. i nabożeństwa wielkopostne bez zmian. Zgromadzenia wiernych nie mogą jednak przekraczać liczby 50 osób. Zachęcamy do pozostania w domu i uczestnictwa duchowego w mszach św. transmitowanych przez telewizję i radio. Przypominamy, że   Biskup  udziela wszystkim diecezjanom dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej mszy  św. do niedzieli 29 marca.
 2. Wydział Duszpasterski naszej Kurii informuje: Transmisja z Gorzowa

W najbliższą niedzielę transmisja Mszy św. o godz. 10.30 będzie realizowana w parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski przez TVP3 Gorzów Wielkopolski.

 1. Diecezjalne Rekolekcje Wielkopostne

Ze względu na odwołanie parafialnych rekolekcji wielkopostnych zapraszamy na Diecezjalne Rekolekcje Wielkopostne w dniach 30 marca – 1 kwietnia br. o godz. 19.00. Rekolekcje wygłoszą: ks. Grzegorz Cyran, ks. Robert Patro, ks. Waldemar Kostrzewski

 1. Triduum Paschalne

Uroczystości Triduum Paschalnego, a zatem Msza św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, Liturgia Męki Pańskiej w Wielki Piątek oraz Wigilia Paschalna będą transmitowane o godz. 19.00 z Paradyża.
c) Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę – Zaplanowana na Niedzielę Miłosierdzia Bożego 19 kwietnia diecezjalna pielgrzymka maturzystów na Jasną Górą została odwołana.
d) Peregrynacja obrazu Matki Bożej Ozdoby Paradyża

Mająca odbyć się w dniach 20 kwietnia – 1 czerwca diecezjalna peregrynacja Obrazu Matki Bożej Paradyskiej została przełożona na czas po uroczystości koronacji 3 października. O szczegółach poinformujemy w późniejszym czasie.

 1. Kancelaria parafialna będzie nieczynna do odwołania. W sprawach pilnych ( np.: pogrzeb) prosimy o kontakt telefoniczny. 68 320 00 60
 2. Chorych do odwiedzenia prosimy zgłaszać telefonicznie.
 3. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w Piątek o godz. 17.30 i o godz. 20.00 – w DPS o godz. 16.00.
 4. Gorzkie Żale w każdą niedzielę z kazaniem pasyjnym o godz. 17.45. Podczas tych nabożeństw będą zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 5. Zachęcamy naszych parafian do korzystania z sakramentu spowiedzi codziennie przed każdą mszą św. Informujemy, że rekolekcje parafialne nie odbędą się dlatego w przyszłym tygodniu zachęcamy do korzystania z sakrament u pokuty:

Czwartek, Piątek, Sobota:  od 6.30  – 7.00; 8.30 – 9.00; 17.00-18.00. Prosimy o zachowanie ostrożności i bezpiecznej odległości.

 1. Tradycyjnie na stoliku Parafialnego Zespołu Caritas zostały wystawione paschaliki. Ze względu na panujące warunki zachęcamy do ich nabywania za pomocą wolontariusza PZC, który je dostarczy do domu, po uprzednim zamówieniu na telefon o numerze: 781 998 278. Ofiara za świece 15 zł. W duchu ewangelicznej miłości bliźniego włączymy się pod hasłem „Warto być dobrym” w pomoc dzieciom nie tylko z naszej parafii. Przy cieple światła Paschalika ogrzeją się również dzieci z dalekiej Rwandy. Przypominamy o jałmużnie wielkopostnej „Pomoc Juniora dla Seniora”, którą w skarbonkach prosimy złożyć w Wielką Sobotę przy ołtarzu. Za wszelką życzliwość okazywaną parafii serdeczne Bóg zapłać.
 2. Przy stoliku z prasą nowy numer Niedzieli.
 3. W minionym tygodniu do wieczności odeszła + Zofia Gajewska. Wieczny odpoczynek…
 4. Polecajmy naszą Ojczyznę, wszystkich chorych, służby medyczne i państwowe w naszych modlitwach.
 5. Zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 w łączności z duchownymi.

                                                                                           

  Ks. Mirosław Donabidowicz

                                                                                                             Proboszcz