Ogłoszenia Parafialne – 16 Niedziela Zwykła 19.07.2020 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 XVI Niedziela Zwykła
parafia św. Urbana I
w Zielonej Górze –
19.07.2020 r.

 1. Dzisiaj XVI Niedziela Zwykła w ciągu roku. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele, dezynfekcji rąk oraz zachowaniu bezpiecznej odległości.
 2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na budowę kościoła.
 3. Od dzisiejszej niedzieli nie ma w kościele Mszy Św. o godz. 10.00.
 4. W tym tygodniu są jeszcze wolne intencje mszalne, zapraszamy do zamawiania.
 5. W sobotę 25 lipca wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców. W tym dniu po Mszy Św. wieczornej poświęcenie pojazdów.
 6. Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę z Zielonej Góry do Otynia w dwie soboty: 1 i 8 sierpnia. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 8.00 w konkatedrze Św. Jadwigi i przejdziemy przez Raculę, Drzonków, Suchą, Niedoradz do Otynia, gdzie modlitwą uwielbienia zakończymy pielgrzymowanie (powrót indywidualnie). Nie ma możliwości pielgrzymowania bez wpisania się na listę i podpisanej deklaracji o zapoznaniu się z wymogami Głównego Inspektora Sanitarnego. Koszt 20 zł, zapisy w zakrystii.
 7. Istnieje możliwość zapisania się na listę honorowych, Duchowych Pielgrzymów. Ta forma pielgrzymowania staje się główną siłą tegorocznej pielgrzymki. Proponujemy również autokarową pielgrzymkę (z noclegiem bez wyżywienia) na Jasną Górę. Wyjazd 11 sierpnia o godz. 12.00, powrót 12 sierpnia ok. godz. 22.00, koszt 120 zł, zapisy w zakrystii.
 8. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje kiermasz czytelniczy „Lato z książką”. Dochód ze sprzedaży książek przeznaczony jest na budowę naszej świątyni. Zapraszamy na kiermasz przy wyjściu z kościoła.
 9. Przy stoliku z prasą nowy numer Gościa Niedzielnego, Niedzieli oraz Miłujcie się, czasopisma dla dzieci – Promyczek dobra, mały Gość oraz Anioł Stróż, a także wakacyjny numer Królowej Różańca Świętego. Zachęcamy do lektury.
 10. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać
 11. W minionym tygodniu do wieczności z naszej wspólnoty odeszły: + Halina Wasińska oraz Emilia Kosowicz. Wieczny odpoczynek…

 

Ks. Mirosław Donabidowicz

    /proboszcz parafii/