Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Trójcy Świętej 16.06.2019 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 Uroczystość Najświętszej Trójcy
parafia św. Urbana I
w Zielonej Górze–
16.06.2019 r.

 

 

 1. Dzisiaj uroczystość Najświętszej Trójcy. Jest to trzecia niedziela miesiąca taca przeznaczona na budowę naszej świątyni.
 2. W Rokitnie odbywają się uroczystości odpustowe. Dzisiaj także przypada 7 rocznica sakry biskupiej ks. Bp diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego polecajmy Go w naszych modlitwach.
 3. Dzisiaj o 18.30 msza św. w int. o dobrego męża i dobrą żonę a po niej konferencja pana Mieczysława Guzewicza doradcę ds. rodziny przy Konferencji Episkopatu Polski. Zapraszamy wszystkich chętnych!
 4. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie po mszy św. wieczornej a w niedzielę o godz. 18.00.
 5. We wtorek o 17.00 spowiedź a o 18.00 msza św. na zakończenie roku szkolno katechetycznego. Zapraszamy dzieci, młodzież, katechetów i rodziców.
 6. We wtorek po mszy św. wieczornej spotkanie koła akademickiego KSM zapraszamy chętnych studentów.
 7. Zbiórka ministrantów w środę o godz. 17.00, scholki w sobotę o 12.00.
 8. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. o godz. 8.00, 11.00 i 16.00 w kościele i o 10.00 w DPS. Centralna procesja w naszym mieście rozpocznie się mszą św. w kościele Najświętszego Zbawiciela o godz. 9.30. Po mszy św. procesja przejdzie do kościoła św. Jadwigi Śl.
 9. W naszej parafii procesja rozpocznie się po mszy św. o godz. 16.00. Mszy św. będzie przewodniczył ks. Jan Romaniuk- dostojny jubilat, który w tym roku obchodzi 45 rocznicę święceń kapłańskich.

Trasa procesji będzie miała następujący przebieg: ul. Lubuska, Braniborska, Osiedlowa i Chmielna. Prosimy mieszkańców poszczególnych ulic o przygotowanie trasy procesji i ołtarzy w tych samych miejscach co w ubiegłych latach. Zapraszamy wszystkie chętne dziewczynki do sypania kwiatów. Próba sypania kwiatów po mszy św. wieczornej w środę ok. 18.45.

Za I ołtarz odpowiada Wspólnota Koła Przyjaciół Radia Maryja, na czele z p. Janiną Szymaniuk i mieszkańcy ul. Władysłąwa IV, Podgórnej, Jagiełły, Raculki, Gajowej, oraz ul. Do niej przyległe.

Za II ołtarz odpowiada Pani Elżbieta Walkowiak i mieszkańcy ul. Braniborskiej, Siemiradzkiego, Pięknej, Łokietka, Tkackiej, Lwowskiej, Sorbskiej i Glinianki.

Za III ołtarz odpowiadają Panowie Leszek Szymczak i Jan Radczyc oraz ieszkańcy ul. Osiedlowej, do nr 9, Górnej, Przecznica. Za IV ołtarz odpowiada Pan Roman Naruszewicz i mieszkańcy ul. Chmielnej, Wrocławskiej, Domu Kombatanta i Osiedlowej od nr 9 do końca.

 1. Ofiary na kwiaty i dekorację I ołtarza można składać przy stoliku z prasą, na 2 u Państwa Walkowiaków, na III u Pana Leszka Szymańskiego i na IV u Pana Romana Naruszewicza po każdej mszy św. wieczornej w kościele przy stoliku Caritas.
 2. W czwartek o 20.00 przy kościele Ducha ŚW. – koncert Zielonogórskie Uwielbienie. Serdecznie zapraszamy.
 3. Od piątku Oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Po mszy św. wieczornej procesja z Najświętszym Sakramentem zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów, ministrantów, szafarzy o pomocy w organizacji procesji.
 4. W dniach od 21-23 czerwca odbędzie się pielgrzymka powołaniowa do Rokitna. Z Zielonej Góry wyjście z parafii Ducha Św. szczegóły u ks. Daniela Geppert
 5. W niedzielę po mszy św. o 12.30 spotkanie rodziców osób wyjeżdżających do Zakopanego.
 6. W tym tygodniu są jeszcze wolne intencje mszalne zapraszamy do zamawiania.
 7. Zapraszamy na pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja do Częstochowy w dniach 13-14 lipca.
 8. Za wszelką życzliwość okazywaną parafii serdeczne Bóg zapłać.
 9. Przy stoliku z prasą nowy numer Gościa Niedzielnego i Niedzieli, a akże nowy numer dwumiesięcznika Królowa Różańca Świętego, dla dzieci Anioł Stróż, Mały Gość Niedzielny. Zachęcamy do lektury.
 10. Można nabyć dzisiaj nowy czerwcowy numer naszej gazetki, a w nim relacja z pielgrzymki na Podlasie, z odpustu, I Komunii św. i innych wydarzeń parafialnych. Bardzo dziękujemy za składane ofiary, które przeznaczamy aby pokryć koszty druku gazetki.
 11. W minionym tygodniu do wieczności z naszej wspólnoty odeszli: Lubomir Maksymczak, Janina Butrym Stanisława Nowicka.Wieczny odpoczynek…

 

 

Ks. Mirosław   Donabidowicz

Proboszcz