Grupy parafialne

1. Duszpasterska Rada Parafialna
Pierwsze spotkanie Rady Parafialnej miało miejsce 26 października 2013 roku. Rada liczy 25 członków świeckich. Złożenie przysięgi nastąpiło w niedzielę podczas uroczystej sumy 27 października 2013 roku o godz. 11:00 Przewodniczącym Rady Duszpasterskiej z urzędu jest ks. Proboszcz Kan. Mirosław Donabidowicz.
Rada Duszpasterska Parafii p.w. św. Urbana I w Zielonej Górze została podzielona na poszczególne sekcje:
* Duszpasterska,
* Sportowa,
* Artystyczna
* Kulturalno – edukacyjna,
* Informatyczna (informacyjna, gazetka parafialna),
* Promocyjna parafii,
* Gospodarcza,
* Sekcja mająca na celu pozyskiwanie środków dla osób potrzebujących.
2. Koło Przyjaciół Radia Maryja
Przy parafii działa Koło Przyjaciół Radia Maryja. Msze św. za Radio Maryja i dzieła przy nim powstałe sprawowane są w III środę miesiąca o godz. 18.00.

3. Liturgiczna Służba Ołtarza

4. Żywy Różaniec w parafii św. Urbana

Celem Żywego Różańca jest umocnienie wiary modlitwa w intencjach Kościoła, Ojca Świętego o pokój i nawrócenie grzeszników przez wstawiennictwo Matki Bożej Różańcowej, ożywienie działalności apostolskiej. W naszej parafii zorganizowaliśmy 10 Róż Różańcowych, po 20 osób w każdej. Codziennie każda osoba odmawia jedną dziesiątkę różańca w intencjach Ojca Świętego. W ten sposób codziennie odmawiane są cztery części Różańca Świętego przez 20 osób z jednej róży.
Każda Róża ma swego Patrona:
1. Matki Bożej Fatimskiej

2. Błogosławionego Jana Pawła II

3. Matki Bożej Częstochowskiej

4. Matki Bożej Rokitniańskiej

5. Św. Urbana I
6. Matki Bożej z Lourdes
7. Matki Bożej Nieustającej Pomocy
8. Św. Maksymiliana Kolbe
9. Św. Ojca Pio
10. Św. Franciszka (męska)
W każdej Róży jest zelatorka odpowiedzialna za zmianę tajemnic i działalność grupy. Co miesiąc w pierwszą niedzielę o godz. 8.00 jest Msza Święta za członków Żywego Różańca, wymiana tajemnic i spotkanie formacyjne z ks. Opiekunem. Co roku Żywy Różaniec jeździ na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie w dniu święta Matki Bożej Różańcowej. Dla członków Żywego Różańca siostry Loretanki wydają piękny miesięcznik „Różaniec”, który jest do nabycia w naszym punkcie prasy katolickiej.
Zapraszamy do wstępowania do Żywego Różańca.

5. Podwórkowe Koło Różańcowe Dzieci
Podwórkowe Koło Różańcowe Dzieci skupia dzieci, które podejmują zobowiązanie do codziennego odmawiania co najmniej jednej dziesiątki Różańca Świętego. Zadaniem PKRD jest szerzenie modlitwy różańcowej w rodzinie, szkole, wśród koleżanek i kolegów. Nasza wspólnota liczy 53 dzieci i wciąż się rozwija. Powstała w maju 2013 roku. Dzieci wraz z opiekunem spotykają się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca na zmianie tajemnic różańcowych.

6. Parafialny Zespół „Caritas” – prowadzi działalność charytatywną na rzecz ubogich parafian, rodzin wielodzietnych, bezrobotnych i chorych. Zadeklarowane kwoty można wpłacać w każdą II niedzielę miesiąca.

7. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży – oddział powstał w październiku 2018 r. Obecnie liczy 18 osób młodych.

8. Scholka Dziecięca