OGŁOSZENIA PARAFIALNE Zesłanie Ducha Świętego – 23.05.2021 r.

Administrator/ 23 maja, 2021/ Aktualności, Ogłoszenia

 1. Dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele, dezynfekcji rąk oraz zachowaniu bezpiecznej odległości. W naszej świątyni podczas nabożeństw może przebywać 60 osób. W świątyni zostały wyznaczone miejsca do siedzenia. Prosimy zachować odległości nie tylko w ławkach, ale także w trakcie przystępowania do Komunii Świętej. Istnieje możliwość uczestnictwa w Nabożeństwach na zewnątrz kościoła. Tam również będzie udzielana Komunia Święta.
 2. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje kiermasz „Książka moim przyjacielem” od 18 maja do 30 czerwca. Każdy będzie mógł nabyć dobrą książkę dla siebie, lub na prezent dla kogoś bliskiego. Pieniądze z kiermaszu będą przeznaczone na budowę naszego kościoła.
 3. Zgodnie z najnowszymi wytycznymi państwowymi i wskazaniami episkopatu pragniemy poinformować, że w tym roku odbędzie się procesja Bożego Ciała
  w naszej parafii. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej przypada 03.06.

W naszej parafii procesja rozpocznie się wyjątkowo po Mszy Św. o godz. 11:00, ze względu na brak procesji miejskiej

Trasa procesji będzie miała następujący przebieg: ul. Lubuska, Braniborska, Osiedlowa i Chmielna. Prosimy mieszkańców poszczególnych ulic
o przygotowanie trasy procesji i ołtarzy w tych samych miejscach co w ubiegłych latach.

Za I ołtarz odpowiada Wspólnota Koła Przyjaciół Radia Maryja, na czele
z p. Janiną Szymaniuk i mieszkańcy ul. Władysława IV, Podgórnej, Jagiełły, Raculki, Gajowej, oraz ul. Do niej przyległe.

Za II ołtarz odpowiada Pani Elżbieta Walkowiak i mieszkańcy ul. Braniborskiej, Siemiradzkiego, Pięknej, Łokietka, Tkackiej, Lwowskiej, Sorbskiej i Glinianki.

Za III ołtarz odpowiadają mieszkańcy ul. Osiedlowej, do nr 9, a także mieszkańcy wieżowców przy ul Osiedlowej nr 14,17,28,  Górnej, Przecznica. 

Za IV ołtarz odpowiada pani Anna Makuch oraz p. Kokusińscy i mieszkańcy ul. Chmielnej, Wrocławskiej, Domu Kombatanta i Osiedlowej od nr 9 do końca (oprócz wieżowców nr 14,17,28).

 1. Nabożeństwa majowe w naszej parafii od poniedziałku do piątku po Mszy wieczornej, w soboty i niedzielę 30 minut przed Mszą Świętą wieczorną.
 2. Pod koniec 2020 roku zorganizowaliśmy zbiórkę na rzecz remontu kaplicy w Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów. Dziękujemy za wtedy przekazane materiały i fundusze. Remont już się rozpoczął. Wraz z zmianą wystroju chcielibyśmy wymienić też część wyposażenia. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych odbędzie się zbiórka do puszek na ten cel.
 3. Rocznicę I Komunii Świętej dla obecnych klas IV szkoły podstawowej, przezywać będziemy w trakcie Mszy Świętej o godz. 11:00 w uroczystość Bożego Ciała.
 4. Serdecznie dziękujemy panią ze wspólnoty Żywego Różańca za uszycie nowych flag i chorągiewek, które są używane podczas różnych uroczystości kościelnych i państwowych.
 5. Kurs przedmałżeński w parafii św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze odbędzie się w dniach 13-19 czerwca br. Rozpoczęcie w niedzielę 13 czerwca Mszą Świętą o godzinie 18:00. Spotkania codziennie po Mszy Świętej wieczornej.
 6. Przy stoliku z prasą: Gość Niedzielny, Niedziela, W naszej Rodzinie, Królowa Różańca, Anioł Stróż i Mały Gość.
 7. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

                                                                                             Ks. Mirosław Donabidowicz, proboszcz

Udostępnij za pomocą...