OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXVIII Niedziela Zwykła – 11.10.2020 r.

 1. Dzisiaj XXVIIINiedziela Zwykła w ciągu roku. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele, dezynfekcji rąk oraz zachowaniu bezpiecznej odległości.
 2. Po Mszach Świętych zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia- żywy pomnik Jana Pawła II. Pieniądze uzbierane przekazane są dla ubogiej młodzieży i dzieci jako pomoc w zdobywaniu edukacji.
 3. Za tydzień w naszej parafii będzie gościł ks. Józef Białasik, który pochodzi ze Zbąszynka, a obecnie posługuje jako misjonarz w Boliwii. Wygłosi on do nas na każdej Mszy Świętej słowo. Po Mszach Świętych będziemy mogli wesprzeć dzieła, które podejmuje na misjach naszymi ofiarami złożonymi do puszek.
 4. Przeżywamy miesiąc październik, który w sposób szczególny poświęcony jest Matce Bożej. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 17:30, w niedzielę o godz.18:00. Modlitwa różańcowa wzywa nas do ofiarnej służby i jeszcze większej odpowiedzialności za Kościół. Zachęcamy do wstąpienia do wspólnoty Żywego Różańca, w 5. Róży brakuje cztery osoby, w 9. Róży trzy osoby.
 5. W przyszłą tygodniu III niedziela miesiąca, taca tego dnia, tradycyjnie, poświęcona będzie na budowę naszej świątyni.
 6. Zachęcamy do zakupienia nowego numeru naszej parafialnej gazetki Urbanus.
 7. W tym tygodniu są jeszcze wolne intencje Mszalne, zachęcamy do zamawiania.
 8. W 10 rocznicę ogłoszenia św. Urbana I patronem Zielonej Góry, ukazał się modlitewnikProwadź ku Prawdzie. Modlitewnik do św. Urbana I Patrona Zielonej Góry. Niechzagości on w naszych domach i ożywi rodzinną modlitwę. Można go nabyć przy stoliku z prasą w cenie 10 zł.
 9. Zbliża się powoli miesiąc listopad, w którym w sposób szczególny naszą modlitwą obejmujemy tych, którzy odeszli do wieczności. Na stoliku przy wyjściu z kościoła leżą kartki wypominkowe, na których wypisujemy czytelnie imiona i nazwiska naszych zmarłych. Wypełnione kartki możemy przynosić do zakrystii przed lub po nabożeństwach i Mszy Świętej.
 10. Przy stoliku z prasą nowy numer Gościa Niedzielnego, Niedzieli, W naszej Rodzinie, Królowa Różańca, Mały Gość Niedzielny i Promyczek Dobra. Zachęcamy do lektury.
 11. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli śp.:Stanisław Sierżęga, Maria Krzyżanek,. Wieczny odpoczynek…

Ks. Mirosław Donabidowicz

/proboszcz parafii/