OGŁOSZENIA PARAFIALNE XVIII Niedziela Zwykła – 01.08.2021 r.

Administrator/ 1 sierpnia, 2021/ Aktualności, Ogłoszenia

  1. Dzisiaj XVIII Niedziela Zwykła w ciągu roku. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele, dezynfekcji rąk oraz zachowaniu bezpiecznej odległości.
    W kościołach może być zajmowane 75% miejsc.
  2. Rozpoczął się miesiąc sierpień, który co roku w naszej ojczyźnie przeżywamy jako miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia osobistej abstynencji w intencji o trzeźwość całego narodu.
  3. Już jutro z parafii konkatedralnej wyrusza 39. Pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpocznie się ona uroczystą Mszą Świętą o godz. 6:00 pod przewodnictwem J.E. ks. bpa Tadeusza Lityńskiego. Serdecznie zachęcamy do wspólnej modlitwy. Jednocześnie informujemy, że tego dnia (2.08 poniedziałek), NIE BĘDZIE MSZY ŚWIĘTEJ O GODZ. 7:00 W NASZEJ PARAFII.
  4. Z okazji 77. Rocznicy Powstania Warszawskiego, wyjątkowo ważnej lekcji miłości Ojczyzny, zapraszamy serdecznie mieszkańców naszego miasta, a w sposób szczególny młodzież i harcerzy, na modlitwę różańcową w dzisiaj, 1 sierpnia, o godzinie „W” (godz.17:00) do Kościoła konkatedralnego. W czasie modlitwy przypomniane będą wybrane wydarzenia z kalendarium Powstania Warszawskiego i wspomnienia sanitariuszki batalionu AK „Kiliński”.

Poprzez modlitwę polecać będziemy Bożemu Miłosierdzia ofiarę i patriotyzm poległych, i pomordowanych powstańców warszawskich, kapelanów Powstania Warszawskiego, poległych zakonników i siostry zakonne.

  1. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  2. W sierpniu różaniec w środę o godz. 17:25 prowadzi 7 Róża M.B. Nieustającej Pomocy. Koronkę do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15:00 prowadzi 11. Róża św. Faustyny.
  3. Serdecznie zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy stoliku z prasą: Gość Niedzielny, Niedziela, W naszej Rodzinie, Królowa Różańca, Anioł Stróż, Mały Gość i Nasz Dziennik.
  4. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

                                                                                                  Ks. Mirosław Donabidowicz, proboszcz

Udostępnij za pomocą...
Share this Post