OGŁOSZENIA PARAFIALNE XVII Niedziela Zwykła – 25.07.2021 r.

Administrator/ 27 lipca, 2021/ Aktualności, Ogłoszenia

 1. Dzisiaj XVII Niedziela Zwykła w ciągu roku. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele, dezynfekcji rąk oraz zachowaniu bezpiecznej odległości.
  W kościołach może być zajmowane 75% miejsc.
 2. Dzisiaj przypada liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Poświecenie pojazdów odbędzie się po każdej Mszy Świętej.
 3. Po Mszach Świętych zbiórka do puszek na cel pomocy ofiarom nawałnic w Polsce, Belgi, Holandii i Niemiec.
 4. Do dzisiaj trwają zapisy na 39. pielgrzymkę z Zielonej Góry na Jasną Górę pod hasłem „Wszystko postawiłem na Maryję”. Zapisy odbywają się poprzez specjalny formularz  znajdujący się na stronie internetowej pielgrzymka.zgora.pl . Serdecznie zachęcamy do podjęcia trudu pielgrzymkowego!

W zakrystii można również zapisać się na listę pielgrzymów duchowych pielgrzymki zielonogórskiej, a także złożyć swoje intencje, które będą zaniesione przez pielgrzymów przed tron Pani Jasnogórskiej.

 1. W czwartek przypada w Kościele wspomnienie św. Marty, jest to dzień imienin posługującej w naszej parafii s. Marty. Serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18:00 podczas której będziemy modlić się w intencji czcigodnej solenizantki.
 2. Z okazji 77. Rocznicy Powstania Warszawskiego, wyjątkowo ważnej lekcji miłości Ojczyzny, zapraszamy serdecznie mieszkańców naszego miasta, a w sposób szczególny młodzież i harcerzy, na modlitwę różańcową w niedzielę 1 sierpnia o godzinie „W” (godz.17:00) do Kościoła konkatedralnego. W czasie modlitwy przypomniane będą wybrane wydarzenia z kalendarium Powstania Warszawskiego i wspomnienia sanitariuszki batalionu AK „Kiliński”.

Poprzez modlitwę polecać będziemy Bożemu Miłosierdzia ofiarę i patriotyzm poległych, i pomordowanych powstańców warszawskich, kapelanów Powstania Warszawskiego, poległych zakonników i siostry zakonne.

 1. Serdecznie zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy stoliku z prasą: Gość Niedzielny, Niedziela, W naszej Rodzinie, Królowa Różańca, Anioł Stróż, Mały Gość i Nasz Dziennik.
 2. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. W minionym tygodniu pożegnaliśmy ś.p.: Reginę Karman-Wasińską

                                                            Ks. Mirosław Donabidowicz, proboszcz

Udostępnij za pomocą...
Share this Post