OGŁOSZENIA PARAFIALNE XV Niedziela Zwykła – 11.07.2021 r.

Administrator/ 10 lipca, 2021/ Aktualności, Ogłoszenia

 1. Dzisiaj XV Niedziela Zwykła w ciągu roku. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele, dezynfekcji rąk oraz zachowaniu bezpiecznej odległości.
  W kościołach może być zajmowane 75% miejsc.
 2. Rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Pamiętajmy, że nie zwalnia on nas od dbania o nasze życie duchowe. Nie zapominajmy podczas wypoczynku o codziennej osobistej modlitwie, a także o niedzielnej Eucharystii. Jednocześnie przypominamy, że w Kościołach i miejscach kultu obowiązuje strój godny.
 3. Witamy serdecznie o. dr hab. Ignacego Kosmana OFMConv, który głosi dziś Słowo Boże na wszystkich Mszach. Po Mszach Świętych można nabyć książkę ojca profesora „Stają się jednym ciałem” w cenie 20 zł.
 4. Przy stoliku z prasą można pobrać karteczkę z numerem telefonu do rachmistrza spisowego.
 5. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, taca będzie przeznaczona na budowę naszej świątyni.
 6. Do 25 lipca trwają zapisy na 39. pielgrzymkę z Zielonej Góry na Jasną Górę pod hasłem „Wszystko postawiłem na Maryję”. Zapisy odbywają się poprzez specjalny formularz  znajdujący się na stronie internetowej pielgrzymka.zgora.pl . Serdecznie zachęcamy do podjęcia trudu pielgrzymkowego!

W zakrystii można również zapisać się na listę pielgrzymów duchowych pielgrzymki zielonogórskiej, a także złożyć swoje intencje, które będą zaniesione przez pielgrzymów przed tron Pani Jasnogórskiej.

 1. Instytut Filozoficzno-Teologiczny im. Edyty Stein w Zielonej Górze prowadzi nabór na studia magisterskie z teologii katolickiej w trybie popołudniowym (wykłady od poniedziałku do czwartku) dla posiadających egzamin maturalny – dla świeckich oraz osób zakonnych – bez względu na wiek kandydata. Studia są bezpłatne. Istnieje też możliwość wyboru indywidualnych ścieżek tematycznych w trybie wolnego słuchacza. Szczegóły na plakacie oraz na stronie internetowej itf.zgora.pl.
 2. Serdecznie zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy stoliku z prasą: Gość Niedzielny, Niedziela, W naszej Rodzinie, Królowa Różańca, Anioł Stróż, Mały Gość i Nasz Dziennik, oraz nowy numer naszej parafialnej gazetki Urbanus.
 3. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 4. W minionym tygodniu pożegnaliśmy ś.p.: Marię Cegielnik, Tadeusza Klechę, Mariana Zmarzlewskiego.

 

                                                            Ks. Mirosław Donabidowicz, proboszcz

Udostępnij za pomocą...