OGŁOSZENIA PARAFIALNE Wniebowstąpienie Pańskie parafia św. Urbana I 16.05.2021 r.

Administrator/ 18 maja, 2021/ Aktualności, Ogłoszenia, Parafia

 1. Dzisiaj Wniebowstąpienie Pańskie. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek
  w kościele, dezynfekcji rąk oraz zachowaniu bezpiecznej odległości. W naszej świątyni podczas nabożeństw może przebywać 60 osób. W świątyni zostały wyznaczone miejsca do siedzenia. Prosimy zachować odległości nie tylko w ławkach, ale także w trakcie przystępowania do Komunii Świętej. Istnieje możliwość uczestnictwa w Nabożeństwach na zewnątrz kościoła. Tam również będzie udzielana Komunia Święta.
 2. Nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego odprawiamy do soboty włącznie w trakcie nabożeństwa majowego.
 3. W środę przypada wspomnienie św. Urbana I, papieża i męczennika, patrona naszej parafii i naszego miasta. Zapraszamy wszystkich parafian na uroczystości odpustowe. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 18:00. Naszej modlitwie będzie przewodził ks. prał. Włodzimierz Lange, proboszcz parafii konkatedralnej,
  a słowo wygłosi ks. Paweł Terzyk. Tego dnia nabożeństwo Majowe o godz. 17:30.
 4. W piątek, po Mszy Świętej wieczornej spotkanie wspólnoty Mężczyzn św. Józefa
  i Stowarzyszenia „,Ojcostwo powołaniem” na plebanii.
 5. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje kiermasz „Książka moim przyjacielem” od 18 majap do 30 czerwca. Każdy będzie mógł nabyć dobrą książkę dla siebie, lub na prezent dla kogoś bliskiego. Pieniądze z kiermaszu będą przeznaczone na budowę naszego kościoła.
 6. Zgodnie z najnowszymi wytycznymi państwowymi i wskazaniami episkopatu pragniemy poinformować, że w tym roku odbędzie się procesja Bożego Ciała
  w naszej parafii. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej przypada 03.06.

W naszej parafii procesja rozpocznie się wyjątkowo po Mszy Św. o godz. 11:00, ze względu na brak procesji miejskiej

Trasa procesji będzie miała następujący przebieg: ul. Lubuska, Braniborska, Osiedlowa i Chmielna. Prosimy mieszkańców poszczególnych ulic
o przygotowanie trasy procesji i ołtarzy w tych samych miejscach co w ubiegłych latach.

Za I ołtarz odpowiada Wspólnota Koła Przyjaciół Radia Maryja, na czele
z p. Janiną Szymaniuk i mieszkańcy ul. Władysława IV, Podgórnej, Jagiełły, Raculki, Gajowej, oraz ul. Do niej przyległe.

Za II ołtarz odpowiada Pani Elżbieta Walkowiak i mieszkańcy ul. Braniborskiej, Siemiradzkiego, Pięknej, Łokietka, Tkackiej, Lwowskiej, Sorbskiej i Glinianki.

Za III ołtarz odpowiadają Panowie Leszek Szymczak i Jan Radczyc oraz mieszkańcy ul. Osiedlowej, do nr 9, Górnej, Przecznica.

Za IV ołtarz odpowiada Pan Roman Naruszewicz i mieszkańcy ul. Chmielnej, Wrocławskiej, Domu Kombatanta i Osiedlowej od nr 9 do końca.

 1. Zgodnie z komunikatem ks. biskupa Tadeusza Lityńskiego dzisiaj po Mszach Świętych odbędzie się zbiórka do puszek na odbudowę plebanii w Jakubowie.
 2. Trwamy w miesiącu poświęconym Matce Bożej. W tym roku Stolica Apostolska jako szczególną intencje wyznaczyła modlitwę o ustanie pandemii. Nabożeństwa majowe w naszej parafii od poniedziałku do piątku po Mszy wieczornej, w soboty i niedzielę 30 minut przed Mszą Świętą wieczorną.
 3. Rocznicę I Komunii Świętej dla obecnych klas IV szkoły podstawowej, przezywać będziemy w trakcie Mszy Świętej o godz. 11:00 w uroczystość Bożego Ciała.
 4. Przy stoliku z prasą: Gość Niedzielny, Niedziela, W naszej Rodzinie, Królowa Różańca, Anioł Stróż, Mały Gość, a także do nabycia nowy numer naszej parafialnej gazetki Urbanus.
 5. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Ks. Mirosław Donabidowicz, proboszcz

Udostępnij za pomocą...