OGŁOSZENIA PARAFIALNE VI Niedziela Wielkanocna – 09.05.2021 r.

Administrator/ 9 maja, 2021/ Aktualności, Ogłoszenia

 1. Dzisiaj VI Niedziela Wielkanocna. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek
  w kościele, dezynfekcji rąk oraz zachowaniu bezpiecznej odległości. W naszej świątyni podczas nabożeństw może przebywać 60 osób. W świątyni zostały wyznaczone miejsca do siedzenia. Prosimy zachować odległości nie tylko w ławkach, ale także w trakcie przystępowania do Komunii Świętej. Istnieje możliwość uczestnictwa w Nabożeństwach na zewnątrz kościoła. Tam również będzie udzielana Komunia Święta.
 2. W czwartek 13 maja święto patronalne obchodzi 1 Róża Matki Bożej Fatimskiej. Tego dnia o godz. 17:25 poprowadzi modlitwę różańcową.
 3. W dniach od 16-22.05 w parafii p.w. św. Franciszka z Asyżu odbędzie się akcja „Biblia 24/7” mająca na celu propagowanie czytania Słowa Bożego przez każdego z nas. Przez dzień i no c czytane będzie Słowo Boże i w każdym momencie można przyjść i posłuchać. Również wydarzenie będzie transmitowane poprzez serwis YouTube oraz Facebook. Dodatkowe informacje na ulotkach oraz plakacie.
 4. Od piątku rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Będziemy ją odprawiać w trakcie nabożeństwa majowego.
 5. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, taca będzie przeznaczona na budowę naszego kościoła.
 6. Zgodnie z komunikatem ks. biskupa Tadeusza Lityńskiego za tydzień po Mszach Świętach odbędzie się zbiórka do puszek na odbudowę plebanii w Jakubowie.
 7. Trwamy w miesiącu poświęconym Matce Bożej. W tym roku Stolica Apostolska jako szczególną intencje wyznaczyła modlitwę o ustanie pandemii. Nabożeństwa majowe w naszej parafii od poniedziałku do piątku po Mszy wieczornej, w soboty i niedzielę 30 minut przed Mszą Świętą wieczorną.
 8. Przy stoliku z prasą: Gość Niedzielny, Niedziela, W naszej Rodzinie, Królowa Różańca, Anioł Stróż, Mały Gość, a także do nabycia nowy numer naszej parafialnej gazetki Urbanus.
 9. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp.: Stanisławę Zdebską i Danutę Hursowicz

Ks. Mirosław Donabidowicz, proboszcz

Udostępnij za pomocą...
Share this Post