OGŁOSZENIA PARAFIALNE V Niedziela Wielkiego Postu – 21.03.2021 r.

1. Dzisiaj V Niedziela Wielkiego Postu. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele, dezynfekcji rąk oraz zachowaniu bezpiecznej odległości. W naszej świątyni podczas nabożeństw może przebywać 60 osób.
  2. Kancelaria parafialna otwarta tylko w pilnych przypadkach i po wcześniejszym telefonicznym zgłoszeniu.
  3. Chorych którzy chcieliby skorzystać z komunii i spowiedzi przedświątecznej prosimy zgłaszać do zakrystii do piątku włącznie. Chorych odwiedzimy w najbliższą sobotę (27.03) od godz. 9:30
  4. Zachęcamy do udziału w Drogach Krzyżowych i Gorzkich Żalach. Podczas nich będzie zbierana taca na kwiaty do grobu Pańskiego.
  • Droga Krzyżowa w piątek: 9:30 i 17:30
  • Gorzkie Żale z nauką pasyjną w niedzielę: 17:45
  1. Przy stoliku z prasą: Gość Niedzielny, Niedziela, W naszej Rodzinie, Królowa Różańca, Anioł Stróż, Promyczek Dobra, Mały Gość, a także nowy numer naszej parafialnej gazetki Urbanus!
  2. Dziękuję serdecznie ks. Jakubowi za dar wielkopostny, który złożył dla naszej parafii w postaci czterech nowych ornatów.
  3. 03 przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, jest to także dzień świętości życia. Podczas wieczornej Mszy będzie można złożyć uroczyście deklarację Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Jest to szczególny dar złożony przez każdego i każdą z nas, w którym będziemy mogli opowiedzieć się za życiem.
  4. Parafialny Zespół CARITAS zachęca do nabywania paschalików wielkanocnych.

W tym roku Diecezja planuje, aby część ofiar z dystrybucji świec przeznaczyć na pomoc dla Schroniska Aktywizującego z usługami opiekuńczymi dla bezdomnych mężczyzn w Żukowicach. Świece tradycyjnie wystawione są na stoliku PZC. Ofiara za świecę to 15zł.

Pandemia przeszkadza i uniemożliwia przeprowadzenie Wielkanocnej zbiórki żywność w sklepach.   Z pomocą parafian przeprowadzimy zbiórkę w kościele. Pod gablotą PZC ustawiony jest kosz na prezenty żywnościowe. Prosimy o produkty o długim terminie do spożycia, a także kolorowe artykuły dla dzieci. Jeżeli po zbiórce ktoś spyta, czy pomagasz bliźniemu? Będziesz mógł odpowiedzieć hasłem zbiórki: TAK, POMAGAM!

1. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać, szczególnie za ofiary złożone dziś na budowę naszej świątyni.
  2. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy ś.p.: Jerzego Popczyńskiego, Marię Ozimkiewicz, Kazimierę Fryśną, Eugenie Kasprzyk

Ks. Mirosław Donabidowicz, proboszcz