OGŁOSZENIA PARAFIALNE Uroczystość Wniebowzięcia NMP 15.08.2021 r.

Administrator/ 18 sierpnia, 2021/ Aktualności, Ogłoszenia

  1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W Rokitnie odbywają się Diecezjalne Dożynki. W naszym dekanacie przypada odpust w parafii Przytok. Po każdej Mszy Św. błogosławieństwo ziół i kwiatów. Dzisiaj także przypada 3 niedziela miesiąca – taca przeznaczona na budowę naszej świątyni.
  2. Informujemy, iż od jutrzejszego dnia w naszym kościele rozpoczną się prace związane z artystycznym wykończeniem kolumn, na których zostanie położony stiuk, będący imitacją marmuru. Zwracamy się przy tej okazji z gorącą prośba o wsparcie materialne tego dzieła. Przy wyjściu z kościoła znajdują się specjalnie przygotowane koperty, w których można złożyć ofiarę na ten cel. Przewidywany koszt prac to 20 tysięcy złotych. Jesteśmy zobowiązani do zapłaty za te prace do końca września. Informujemy także, że w okolicach Świąt Bożego Narodzenia zamontowany zostanie „Witraż życia” w głównym oknie naszej świątyni, który znalazł już swoich ofiarodawców na 3 okna. Jedno pozostaje jeszcze do ufundowania.
  3. Zgodnie z decyzją Księdza Biskupa z dniem 25 sierpnia br. w naszej parafii nastąpi zmiana wikariusza. Ksiądz Jakub Świątek został skierowany do pracy w parafii pw. NMP Królowej Polski w Boczowie. Do posługi w naszej parafii skierowano księdza Grzegorza Laskowskiego z Parafii NMP Królowej w Gorzowie Wielkopolskim. Pożegnanie księdza Jakuba odbędzie się 23 sierpnia na Mszy Świętej o godzinie 18.00. Powitanie nowego wikariusza w niedzielę 29 sierpnia na Mszy Świętej o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy.
  4. Zachęcamy wiernych w okresie letnim do przynoszenia do naszego kościoła kwiatów z ogrodów oraz działek, by również w ten sposób wyrazić Panu Jezusowi wdzięczność za jego obecność wśród nas. Kwiaty można składać przy wejściu do kościoła.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowe numery Gościa Niedzielnego, Tygodnika Niedziela, a także W naszej rodzinie, Królowa Różańca, Nasz Dziennika oraz Mały Gość Niedzielny.
  6. Za każdy dar serca, modlitwy oraz ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

 

                                                      Ks. Mirosław Donabidowicz
                                                              /proboszcz parafii/

Udostępnij za pomocą...