OGŁOSZENIA PARAFIALNE Uroczystość Trójcy Świętej – 30.05.2021 r.

Administrator/ 30 maja, 2021/ Aktualności, Ogłoszenia

1. Dzisiaj uroczystość Trójcy Świętej. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele, dezynfekcji rąk oraz zachowaniu bezpiecznej odległości. W naszej świątyni podczas nabożeństw może przebywać 60 osób. W świątyni zostały wyznaczone miejsca do siedzenia. Prosimy zachować odległości nie tylko w ławkach, ale także w trakcie przystępowania do Komunii Świętej. Istnieje możliwość uczestnictwa w Nabożeństwach na zewnątrz kościoła. Tam również będzie udzielana Komunia Święta.
  2. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje kiermasz „Książka moim przyjacielem” od 18 maja do 30 czerwca. Każdy będzie mógł nabyć dobrą książkę dla siebie, lub na prezent dla kogoś bliskiego. Pieniądze z kiermaszu będą przeznaczone na budowę naszego kościoła.
  3. W poniedziałek w naszej parafii swoją rocznicę święceń kapłańskich przeżywać będą księża wyświęceni w roku 1987. Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy i dziękczynienia w intencji księży jubilatów.
  4. Spotkanie młodzieży z klas 8 Szkoły Podstawowej, którzy przygotowują się w naszej parafii do przyjęcia sakramentu bierzmowania w poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej (około godz. 19:00) w kościele.
  5. Do jutra trwamy na nabożeństwach majowych, od czerwca rozpoczynamy nabożeństwa ku czci Serca Jezusowego. Nabożeństwa od poniedziałku do piątku po Mszy Świętej wieczornej. W soboty i niedzielę 30 minut przed Mszą wieczorną.
  6. Dziś po Mszach zbiórka do puszek na remont kaplicy w DPS dla kombatantów. Za tydzień coroczne święto dziękczynienia, odbędzie się coroczna zbiórka do puszek na rzecz budowy świątyni Opatrzności Bożej
  7. Rocznicę I Komunii Świętej dla obecnych klas IV szkoły podstawowej, przeżywać będziemy w trakcie Mszy Świętej o godz. 11:00 w uroczystość Bożego Ciała.
  8. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte w naszej parafii 8:00, 10:00(DPS) 11:00 i 18:30. Tego dnia nabożeństwo czerwcowe o godz. 18:00. Zgodnie z najnowszymi wytycznymi państwowymi i wskazaniami episkopatu pragniemy poinformować, że w tym roku odbędzie się procesja Bożego Ciała
    w naszej parafii. W naszej parafii procesja rozpocznie się wyjątkowo po Mszy Św. o godz. 11:00, ze względu na brak procesji miejskiej

Trasa procesji będzie miała następujący przebieg: ul. Lubuska, Braniborska, Osiedlowa i Chmielna. Prosimy mieszkańców poszczególnych ulic
o przygotowanie trasy procesji i ołtarzy w tych samych miejscach co w ubiegłych latach.
Za I ołtarz odpowiada Wspólnota Koła Przyjaciół Radia Maryja, na czele
z p. Janiną Szymaniuk i mieszkańcy ul. Władysława IV, Podgórnej, Jagiełły, Raculki, Gajowej, oraz ul. Do niej przyległe.
Za II ołtarz odpowiada Pani Elżbieta Walkowiak i mieszkańcy ul. Braniborskiej, Siemiradzkiego, Pięknej, Łokietka, Tkackiej, Lwowskiej, Sorbskiej i Glinianki.
Za III ołtarz odpowiada p. Piotr Libenecki.  W sposób szczególny zapraszamy do pomocy społeczność ukraińską do budowy ołtarza, która mieszka na terenie naszej parafii i uczestniczy w życiu religijnym, oraz mieszkańcy ul. Osiedlowej, do nr 9, a także mieszkańcy wieżowców przy ul Osiedlowej nr 14,17,28,  Górnej, Przecznica.
Za IV ołtarz odpowiada pani Anna Makuch oraz p. Kobusińscy i mieszkańcy ul. Chmielnej, Wrocławskiej, Domu Kombatanta i Osiedlowej od nr 9 do końca (oprócz wieżowców nr 14,17,28).

Podczas procesji prosimy o zachowanie wszelkich środków bezpieczeństwa związanych z stanem epidemicznym w naszym państwie.

1. Spotkanie odpowiedzialnych za budowę ołtarzy na Boże Ciało w wtorek po Mszy Świętej wieczornej w Kościele. Ofiary na kwiaty do przystrojenia ołtarzy składamy do osób odpowiedzialnych: I ołtarz: p. Janina Szymaniuk, II ołtarz: p. Elżbieta Walkowiak, III ołtarz: p. Jadwiga Piasecka, IV ołtarz: p. Anna Makuch
  2. Próba sypania kwiatków podczas procesji Bożego Ciała dla dziewczynek we wtorek po Mszy Świętej wieczornej (około godz. 19:00). Serdecznie zapraszamy w sposób szczególny dziewczynki, które przeżywają rocznicę I Komunii Świętej i tegoroczne dzieci pierwszokomunijne.
  3. Od piątku (4.06) do czwartku (10.06) przeżywamy oktawę Boże Ciała. Procesja eucharystyczna wokół kościoła po Nabożeństwie czerwcowym, z wyjątkiem niedzieli, gdzie procesja odbędzie się po Mszy o godz. 11:00. Zapraszamy serdecznie dziewczynki do sypania kwiatków, oraz ministrantów, szafarzy do pomocy przy obsłudze procesji.
  4. Bp Tadeusz Lityński udziela wszystkim diecezjanom i wiernym przebywającym na terenie diecezji zielonogórsko-gorzowskiej dyspensy od obowiązku zachowania czwartego przykazania kościelnego, nakazującego wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, w piątek 4 czerwca br. Jednocześnie biskup zachęca korzystających z dyspensy do podjęcia innych form pokuty, zwłaszcza uczynków pobożności i miłości.
  5. W czerwcu Różaniec w środę o godz. 17:25 prowadzi 5 Róża św. Urbana I. Koronkę do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15:00 prowadzi 9 Róża św. Ojca Pio.
  6. Trwa Narodowy Spis Powszechny. Udział w spisie jest obowiązkiem obywatelskim. Urząd Statystyczny zachęca do wypełnienia tego obowiązku przez samospis w Internecie lub kontakt z infolinią spisową (nr 22 279 99 99)
  7. Kurs przedmałżeński w parafii św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze odbędzie się w dniach 13-19 czerwca br. Rozpoczęcie w niedzielę 13 czerwca Mszą Świętą o godzinie 18:00. Spotkania codziennie po Mszy Świętej wieczornej.
  8. Przy stoliku z prasą: Gość Niedzielny, Niedziela, W naszej Rodzinie, Królowa Różańca, Anioł Stróż i Mały Gość.
  9. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy ś.p.: Jana Ferenca

Ks. Mirosław Donabidowicz, proboszcz