OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela Palmowa – 28.03.2021 r.

Administrator/ 31 marca, 2021/ Ogłoszenia, Parafia

 1. Dzisiaj Niedziela Palmowa. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele, dezynfekcji rąk oraz zachowaniu bezpiecznej odległości. W naszej świątyni podczas nabożeństw może przebywać 45 osób. W świątyni zostały wyznaczone miejsca do siedzenia. Prosimy zachować odległości nie tylko w ławkach, ale także w trakcie przystępowania do Komunii Świętej. Istnieje możliwość uczestnictwa w Nabożeństwach na zewnątrz kościoła. Tam również będzie udzielana Komunia Święta.
 2. Kancelaria parafialna otwarta tylko w pilnych przypadkach i po wcześniejszym telefonicznym zgłoszeniu.
 3. Dziś ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali o 17:45.
 4. Rozpoczynamy okres Wielkiego Tygodnia. Będziemy przeżywać święte Triduum Paschalne. Porządek nabożeństw:
 5. Wielki Czwartek: 18:00 Msza Wieczerzy Pańskiej

Adoracja Najśw. Sakramentu w ciemnicy do 22:00

 1. Wielki Piątek: 10:00 Droga Krzyżowa (możliwość spowiedzi)

    Adoracja Najśw. Sakramentu w ciemnicy

    18:00 Liturgia Męki Pańskiej

    Adoracja Najśw. Sakramentu w Grobie Pańskim do 24:00

 • Wielka Sobota: 10:00 -19:50 Adoracja Najśw. Sakramentu w Grobie Pańskim

      20:00 Wigilia Paschalna

 1. Na Liturgię w Wielki Piątek zabierzmy ze sobą nasze krzyże, które będziemy adorować. W Wielki Piątek osoby od 18 do 60 roku życia obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa lekkie) oraz wszystkich obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W Wielką Sobotę tradycyjnie zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Na Wigilię Paschalną zabierzmy ze sobą świece.
 2. Msze Święte w Wielkanoc:
 3. Niedziela Zmartwychwstania: 6:00; 8:00; 9:30; 11:00; 12:30; 18:30
 4. Poniedziałek Wielkanocny: 8:00; 9:30; 11:00; 12:30; 18:30
 5. Przy stoliku z prasą: Gość Niedzielny, Niedziela, W naszej Rodzinie, Królowa Różańca, Anioł Stróż, Promyczek Dobra i Mały Gość!
 6. W kwietniu Różaniec w środę o 17:25 prowadzi 3 Róża M.B. Częstochowskiej, Koronkę do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15:00 prowadzi 7. Róża M.B. Nieustającej Pomocy.
 7. Parafialny Zespół CARITAS zachęca do nabywania paschalików wielkanocnych.

W tym roku Diecezja planuje, aby część ofiar z dystrybucji świec przeznaczyć na pomoc dla Schroniska Aktywizującego z usługami opiekuńczymi dla bezdomnych mężczyzn w Żukowicach. Świece tradycyjnie wystawione są na stoliku PZC. Ofiara za świecę to 15zł.

 1. Biskup diecezjalny podtrzymuje do odwołania ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. Dyspensa dotyczy wiernych diecezji zielonogórsko-gorzowskiej oraz katolików przebywających na jej terytorium. Biskup diecezjalny w jedności z episkopatem Polski apeluje, w obliczu zagrożenia zdrowia i życia, o odpowiedzialność indywidualną i zbiorową oraz zobowiązuje wszystkie wspólnoty parafialne diecezji zielonogórsko-gorzowskiej do ścisłego przestrzegania powyższych przepisów.
 2. Msza św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, Liturgia ku czci Męki Pańskiej w Wielki Piątek i Wigilia Paschalna w Wielką Noc sprawowane pod przewodnictwem biskupa w gorzowskiej katedrze transmitowane będą od czwartku do soboty o godz. 19.00 przez TVP 3 Gorzów Wielkopolski i Radio Zachód.
 3. Tradycyjne błogosławienie pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę jest odwołane w całej diecezji. Bp Tadeusz Lityński pobłogosławi pokarmy w gorzowskiej katedrze. Transmisję z tego wydarzenia przeprowadzi o godz. 11.00 TVP 3 Gorzów Wielkopolski. Zachęcamy do duchowej łączności z tym obrzędem przez przygotowanie stołu przykrytego obrusem, z umieszczonym na nim krzyżem i zapaloną świecą (np. paschalikiem Caritas). Wspólna modlitwa z biskupem oraz gest błogosławieństwa uczyniony przez jednego z domowników obejmie pokarmy przygotowane w domu do pobłogosławienia. Błogosławieństwo pokarmów może się odbyć także wśród domowników przed śniadaniem niedzielnym. Po wspólnej modlitwie błogosławieństwo wypowiada ojciec, matka lub inna dorosła wierząca osoba. Obrzęd jest do pobrania na stronie diecezjalnej www.diecezjazg.pl
 4. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy ś.p.: Janinę Skrzynkowską, Andrzeja Orwata, Helenę Franków.

 

Ks. Mirosław Donabidowicz, proboszcz

Udostępnij za pomocą...