OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV Niedziela Wielkanocna – 25.04.2021 r.

Administrator/ 25 kwietnia, 2021/ Aktualności, Ogłoszenia

 1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkanocna. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek
  w kościele, dezynfekcji rąk oraz zachowaniu bezpiecznej odległości. W naszej świątyni podczas nabożeństw może przebywać 45 osób. W świątyni zostały wyznaczone miejsca do siedzenia. Prosimy zachować odległości nie tylko w ławkach, ale także w trakcie przystępowania do Komunii Świętej. Istnieje możliwość uczestnictwa w Nabożeństwach na zewnątrz kościoła. Tam również będzie udzielana Komunia Święta.
 2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do służby Bożej. W swojej modlitwie pamiętajmy o tej szczególnej intencji, aby nie zabrakło tych, którzy oddadzą swoje życie na służbę kapłańską, zakonną i misyjną.
 3. Wielkimi krokami zbliża się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii. Odbędzie się ona 9.05. Już dzisiaj pragniemy poinformować, że Msze Święte tego dnia
  o godz. 11:00 i 12:30 będą przeznaczone tylko dla dzieci pierwszokomunijnych i ich gości. Chcąc zapewnić naszym parafianom możliwość uczestnictwa tego dnia we Mszach w naszym kościele odprawimy tego dnia dwie dodatkowe Msze. Serdecznie zapraszamy osoby, które uczęszczały na Mszę o godz. 11:00 na Mszę o godz. 14:00, a tych, którzy uczęszczali na godz. 12:30 zapraszamy na Mszę o godz. 15:00.
 4. Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Udział w spisie jest obowiązkowy. Obowiązkową oraz najbardziej wygodną i bezpieczną metodą jest samospis internetowy. Wypełnienie formularza zabiera ok. 15-20 min. Informacje i formularz na stronie: https://spis.gov.pl/
  W sytuacji braku możliwości samodzielnego spisania się przez Internet, można spisać się pod numerem infolinii  22 279 99 99 lub w Urzędzie Gminy. Z mieszkańcami mogą kontaktować się także rachmistrzowie spisowi – telefonicznie lub osobiście. Ich tożsamość z identyfikatora można zweryfikować przez infolinię, na stronie spis.gov.pl i stronach urzędów statystycznych.
 5. Proboszcz na mocy przepisów Prawa Kanonicznego udziela wszystkim parafianom
  i gościom przebywającym na terenie parafii w piątek 30.04 dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 6. W sobotę rozpoczynamy miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej. W tym roku Stolica Apostolska jako szczególną intencje wyznaczyła modlitwę o ustanie pandemii. Nabożeństwa majowe w naszej parafii od poniedziałku do piątku po Mszy wieczornej, w soboty i niedzielę 30 minut przed Mszą Świętą wieczorną.
 7. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic Żywego Różańca
 8. Przy stoliku z prasą: Gość Niedzielny, Niedziela, W naszej Rodzinie, Królowa Różańca, Anioł Stróż, Promyczek Dobra i Mały Gość.
 9. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy ś.p.: Danielę Byra
  i Krystynę Załuską

Ks. Mirosław Donabidowicz, proboszcz

Udostępnij za pomocą...
Share this Post