OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV Niedziela Adwentu – 20.12.2020 r.

 1. Dzisiaj IV Niedziela Adwentu. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele, dezynfekcji rąk oraz zachowaniu bezpiecznej odległości. Zgodnie z zaleceniami sanitarnymi w naszej świątyni podczas nabożeństw może przebywać 60 osób. Prosimy o przyjęcie tego ograniczenia i wyrozumiałość.
 2. Msze Święte roratnie odprawiamy od poniedziałku do czwartku włącznie o godz. 7:00. Skorzystajmy z nich, wykorzystajmy jeszcze te ostatnie dni na szczególne przygotowanie do Świąt
 3. Przy stoliku z prasą można odebrać opłatki na stół wigilijny. Niestety ze względu na panującą sytuacje nie będą one roznoszone po naszych domach. Za złożone przy tym ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 4. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy włączyli się w pomoc w dekoracji naszego kościoła.
 5. Od jutra rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje parafialne. Podczas nich, każdego dnia będziemy rozważać tematy: Poniedziałek „Jestem chrześcijaninem- zobowiązania wypływające z chrztu świętego”; wtorek „Rola Słowa Bożego w życiu ludzi wierzących”; środa „Eucharystia w centrum życia chrześcijanina”. Msze Święte z naukami o godz. 7:00, 9:00 i 18:00.
 6. Spowiedź w czasie rekolekcji pół godziny przed Mszami porannymi, wieczorem od godz.17:00 do godz.18:00
 7. W dzień wigilii Msza Roratnia o godz. 7:00. Tego dnia nie będzie Mszy o 9:00!
 8. Porządek celebrowania Mszy Świętych świątecznych:
 • 12 – Pasterki – 20:30; 22:00; 24:00
 • 12 – I Dzień Świąt – 10:00; 11:00; 12:30; 18:30
 • 12 – II Dzień Świąt – porządek niedzielny
 1. Przy stoliku z prasą nowy numer Gościa Niedzielnego, Niedzieli, W naszej Rodzinie, Królowa Różańca, Anioł Stróż, Promyczek Dobra, Mały Gość, a także nowy numer naszej parafialnej gazetki Urbanus! Zachęcamy do lektury.
 2. Nasz kościół każdego roku nabiera coraz większego blasku. Dziękujemy wam serdecznie za każdą ofiarę złożoną na budowę świątyni, oraz na poszczególne elementy wystroju. Jak możemy zauważyć nasze okna są jeszcze „puste”, chcielibyśmy aby wypełniły je piękne witraże. Posiadamy projekt „Witrażu Życia”, który widoczny jest przy relikwiach św. Urbana. Osoby, które chciałyby wesprzeć dzieło jego tworzenia, prosimy aby zgłaszały się do ks. Proboszcza.
 3. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Ks. Mirosław Donabidowicz

/proboszcz parafii/