OGŁOSZENIA PARAFIALNE III Niedziela Wielkanocna – 18.04.2021 r.

 1. Dzisiaj III Niedziela Wielkanocna. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele, dezynfekcji rąk oraz zachowaniu bezpiecznej odległości. W naszej świątyni podczas nabożeństw może przebywać 45 osób. W świątyni zostały wyznaczone miejsca do siedzenia. Prosimy zachować odległości nie tylko w ławkach, ale także w trakcie przystępowania do Komunii Świętej. Istnieje możliwość uczestnictwa w Nabożeństwach na zewnątrz kościoła. Tam również będzie udzielana Komunia Święta.
 2. Dzisiaj po raz piąty odbędzie się Narodowe czytanie Pisma Świętego, które rozpoczyna XIII Tydzień Biblijny. Hasło Tygodnia brzmi: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Specyfiką tegorocznych obchodów powinno być rodzinne i osobiste czytanie Pisma Świętego.
 3. Wielkimi krokami zbliża się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii. Odbędzie się ona 9.05. Już dzisiaj pragniemy poinformować, że Msze Święte tego dnia o godz. 11:00 i 12:30 będą przeznaczone tylko dla dzieci pierwszokomunijnych i ich gości. Chcąc zapewnić naszym parafianom możliwość uczestnictwa tego dnia we Mszach w naszym kościele odprawimy tego dnia dwie dodatkowe Msze. Serdecznie zapraszamy osoby, które uczęszczały na Mszę o godz. 11:00 na Mszę o godz. 14:00, a tych, którzy uczęszczali na godz. 12:30 zapraszamy na Mszę o godz. 15:00.
 4. W poniedziałek podczas Mszy wieczornej, kolejna katecheza o św. Józefie. Serdecznie zapraszamy!
 5. W najbliższą sobotę 24 kwietnia rozpocznie się Studium nad Małżeństwem i Rodziną w Zielonej Górze. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.45 w kaplicy przy kościele pw. Ducha Świętego. Konieczne jest wcześniejsze zapisanie się przez elektroniczny formularz na stronie dlarodziny.zg.pl
 6. Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Udział w spisie jest obowiązkowy. Obowiązkową oraz najbardziej wygodną i bezpieczną metodą jest samospis internetowy. Wypełnienie formularza zabiera ok. 15-20 min. Informacje i formularz na stronie: spis.gov.pl
  W sytuacji braku możliwości samodzielnego spisania się przez Internet, można spisać się pod numerem infolinii  22 279 99 99 lub w Urzędzie Gminy. Z mieszkańcami mogą kontaktować się także rachmistrzowie spisowi – telefonicznie lub osobiście. Ich tożsamość z identyfikatora można zweryfikować przez infolinię, na stronie spis.gov.pl i stronach urzędów statystycznych.
 7. W piątek przypada uroczystość św. Wojciecha, bpa i męczennika, głównego patrona Polski. Tego dnia nie obowiązuję wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. W czwartek, po Mszy wieczornej spotkanie redakcji gazetki parafialnej Urbanus i wszystkich, którzy chcieliby się włączyć w jej tworzenie.
 9. Przy stoliku z prasą: Gość Niedzielny, Niedziela, W naszej Rodzinie, Królowa Różańca, Anioł Stróż, Promyczek Dobra, Mały Gość i nowy numer naszej parafialnej gazetki Urbanus!
 10. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Ks. Mirosław Donabidowicz, proboszcz