OGŁOSZENIA PARAFIALNE II Niedziela Wielkiego Postu – 28.02.2021 r.

1. Dzisiaj II Niedziela Wielkiego Postu. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele, dezynfekcji rąk oraz zachowaniu bezpiecznej odległości. Zgodnie z zaleceniami sanitarnymi w naszej świątyni podczas nabożeństw może przebywać 60 osób. Prosimy o przyjęcie tego ograniczenia i wyrozumiałość.
  2. Przypominamy, że kancelaria parafialna jest czynna tylko w przypadkach pilnych i po wcześniejszym telefonicznym zgłoszeniu.
  3. Zachęcamy do udziału w Drogach Krzyżowych i Gorzkich Żalach. Podczas nich będzie zbierana taca na kwiaty do grobu Pańskiego.
  • Droga Krzyżowa w piątek: 9:30 i 17:30
  • Gorzkie Żale z nauką pasyjną w niedzielę: 17:45

Zachęcamy również do podejmowania głębszego życia duchowego poprzez praktyki wielkopostne: post, głębszą modlitwę i jałmużnę. Już teraz zapraszamy też na nasze parafialne rekolekcje wielkopostne, które odbędą się w naszej parafii od IV Niedzieli Wielkiego Postu (14.03). Poprowadzi je dla nas ks. Dariusz Korolik, wikariusz parafii p.w. św. Stanisława Kostki w Sulechowie, inicjator Nocy Józefowych w naszej diecezji. Zarezerwujmy sobie ten czas dla naszego spotkania z Bogiem!

1. Dzisiaj po Mszach Świętych zbiórka do puszek na cele dzieł pomocy misjom „Ad Gentes”
  2. Zapraszamy wszystkich chętnych mężczyzn na spotkanie Wspólnoty Mężczyzn św. Józefa i Stowarzyszenia Ojcostwo Powołaniem w najbliższy piątek (5.03.2021r.) po Mszy Świętej wieczornej na plebanii.
  3. Kurs przedmałżeński w kościele p.w. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze, rozpocznie się w piątek 5.03.2021r. Mszą Świętą o godz. 18:30. Spotkania odbywać się będą przez dwa kolejne weekendy (5-7.03. i 12-14.03.) o godz. 19:15.
  4. Katecheza przygotowująca dorosłych do sakramentu bierzmowania rozpocznie się w parafii p.w. MB Nieustającej Pomocy na Jędrzychowie w czwartek 4.03.2021. o godz. 18:30 w kościele.
  5. W marcu różaniec w środę o godz. 17:25 prowadzi 2. Róża św. Jana Pawła II. Koronkę do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 15:00 prowadzi 6. Róża M.B. z Lourdes.
  6. Przy stoliku z prasą: Gość Niedzielny, Niedziela, W naszej Rodzinie, Królowa Różańca, Anioł Stróż. Ważnym elementem wychowania jest także dbanie o rozwój wiary i wiedzy dzieci, wnuków. W sposób szczególny zachęcamy dlatego w tym miesiącu do zakupienia czasopism dla dzieci Promyczek Dobra i Mały Gość!
  7. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Ks. Mirosław Donabidowicz, proboszcz