OGŁOSZENIA PARAFIALNE I Niedziela Wielkiego Postu – 21.02.2021 r.

 1. Dzisiaj I Niedziela Wielkiego Postu. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele, dezynfekcji rąk oraz zachowaniu bezpiecznej odległości. Zgodnie z zaleceniami sanitarnymi w naszej świątyni podczas nabożeństw może przebywać 60 osób. Prosimy o przyjęcie tego ograniczenia i wyrozumiałość.
 2. Przypominamy, że kancelaria parafialna jest czynna tylko w przypadkach pilnych i po wcześniejszym telefonicznym zgłoszeniu.
 3. Zachęcamy do udziału w Drogach Krzyżowych i Gorzkich Żalach. Podczas nich będzie zbierana taca na kwiaty do grobu Pańskiego.
 • Droga Krzyżowa w piątek: 9:30 i 17:30
 • Gorzkie Żale z nauką pasyjną w niedzielę: 17:45
 1. W piątek dzień imienin naszego ks. Proboszcza Mirosława. Pamiętajmy o czcigodnym solenizancie w naszej modlitwie i życzliwości.
 2. Parafialny Zespół Caritas na okres Wielkiego Postu przygotował skarbonki „Jałmużny Wielkopostnej”, które można pobrać ze stolika Caritas. Każda złożona skarbonka – jałmużna, to obok modlitwy i postu najprzedniejszy chrześcijański uczynek. Ofiary pieniężne składane do skarbonek w okresie Wielkiego Postu, niech staną się wyrazem naszych wyrzeczeń – uczynkiem miłosiernym wobec ubogiego. W naszym kościele również znajduje się skarbonka na jałmużnę przy wyjściu z kościoła. Serdeczne Bóg zapłać!
 3. Często pojawiają się w naszym otoczeniu dewocjonalia które uległy zniszczeniu, rozerwane różańce, przedarte obrazy, rozklejone Pisma Święte. Nieodpowiednim zachowaniem jest wyrzucanie tych poświęconych rzeczy na śmietnik. Popsute dewocjonalia należy spalić, lub zakopać w ziemi.
 4. Za tydzień po Mszach Świętych zbiórka do puszek na cele dzieł pomocy „Ad Gentes”
 5. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje wypełnianie PIT-ów na 1% na Fundację Nasza Przyszłość od lutego do kwietnia.
 6. Przy stoliku z prasą: Gość Niedzielny, Niedziela, W naszej Rodzinie, Królowa Różańca, Anioł Stróż, Promyczek Dobra, Mały Gość. Zachęcamy do lektury.
 7. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Szczególnie za ofiary złożone dziś na tacę, która przeznaczona jest na budowę naszej świątyni.
 8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy ś.p.: Wiesława Szczepańskiego, Romana Sędzickiego, Sławomira Makucha, Marię Niewójt.

 

Ks. Mirosław Donabidowicz, proboszcz