Koncert chóru Polirytmia

16 grudnia, tuż przed świętami Bożego Narodzenia mieliśmy przyjemność gościć w naszym kościele chór „Polirytmia” pod dyrekcją Nataliyi Golub. Uczestniczyliśmy we wspaniałej uczcie duchowej słuchając koncertu świątecznego a` cappella, na który składały się pieśni adwentowe i kolędy.
Chór Żeński Polirytmia od 1986 roku działa w Młodzieżowym Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza” im. J. Korczaka w Zielonej Górze. Założycielem, wieloletnim dyrygentem i kierownikiem artystycznym chóru jest prof. Janina Nowak. Od roku 2010 z zespołem pracuje także pochodząca z Ukrainy dyrygentka, Nataliya Golub (wcześniej chórzystka).
Chór tworzą miłośniczki śpiewu chóralnego, bez względu na wiek, wykonywane zawody czy miejsce pracy. Dla pań to forma artystycznego spełniania się, ale także styl życia i prawdziwa przyjaźń.
Zespół wykonuje głównie utwory a` cappella. Są również w jego dorobku dzieła wokalno-instrumentalne z muzyki sakralnej, w tym cerkiewnej, od muzyki dawnej do współczesnej.
Wysoki poziom artystyczny zespołu potwierdzają miejsca zajmowane w konkursach, uzyskane nagrody, puchary i dyplomy. W swoim dorobku chór posiada wiele znaczących nagród i wyróżnień zdobytych na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach. „Polirytmia” aktywnie współpracuje ze środowiskiem kulturalno-muzycznym w Zielonej Górze i całej Polsce.

Udostępnij za pomocą...