31.01.2021 r. OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj IV niedziela zwykła w ciągu roku. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele, dezynfekcji rąk oraz zachowaniu bezpiecznej odległości. Zgodnie z zaleceniami sanitarnymi w naszej świątyni podczas nabożeństw może przebywać 60 osób. Prosimy o przyjęcie tego ograniczenia i wyrozumiałość.
 2. Przypominamy, że kancelaria parafialna jest czynna tylko w przypadkach pilnych i po wcześniejszym telefonicznym zgłoszeniu.
 3. We wtorek Święto Ofiarowania Pańskiego, jest to w Kościele dzień życia konsekrowanego. Pamiętajmy o siostrach zakonnych i zakonnikach w swojej modlitwie, w sposób szczególny o naszej siostrze Marcie. Taca tego dnia przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Za tydzień zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
 5. Chętnych do pomocy przy sprzątaniu dekoracji świątecznych zapraszamy w środę do południa od około 10:00 i wieczorem po Mszy wieczornej.
 6. W lutym różaniec w środę o 17:25 prowadzi 1. Róża M.B. Fatimskiej. Koronkę do Bożego Miłosierdzia w piątek o 15:00 prowadzi 5. Róża św. Urbana I.
 7. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje wypełnianie PIT-ów na 1% na Fundację Nasza Przyszłość od lutego do kwietnia.
 8. Dziękujemy serdecznie drodzy parafianie za spotkania kolędowe w kościele i indywidualne wizyty w waszych domach. Przy żłóbku wystawione są jeszcze buteleczki z wodą święconą. Zachęcamy do wzięcia jej do naszych domów, szczególnie osoby, które nie mogły być obecne na spotkaniach kolędowych i poświęcenie swoich mieszkań.
 9. Przy stoliku z prasą: Gość Niedzielny, Niedziela, W naszej Rodzinie, Królowa Różańca, Anioł Stróż, Promyczek Dobra, Mały Gość. Zachęcamy do lektury.
 10. Nasz kościół każdego roku nabiera coraz większego blasku. Dziękujemy wam serdecznie za każdą ofiarę złożoną na budowę świątyni, oraz na poszczególne elementy wystroju. Jak możemy zauważyć nasze okna są jeszcze „puste”, chcielibyśmy aby wypełniły je piękne witraże. Posiadamy projekt „Witrażu Życia”, który widoczny jest przy relikwiach św. Urbana. Osoby, które chciałyby wesprzeć dzieło jego tworzenia, prosimy aby zgłaszały się do ks. Proboszcza.
 11. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy ś.p. Reginę Marczak, Stanisławę Filipowską

Ks. Mirosław Donabidowicz, proboszcz