OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXII Niedziela Zwykła parafia św. Urbana I w Zielonej Górze– 30.08.2020 r.

1. Dzisiaj XXII Niedziela Zwykła w ciągu roku. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele, dezynfekcji rąk oraz zachowaniu bezpiecznej odległości.
  2. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej nowego wikariusza ks. Jakuba Świątka. Życzymy mu obfitości Bożych darów potrzebnych w pracy duszpasterskiej i wszelkiego dobra. Otoczmy nowego wikariusza naszą modlitwą.
  3. Dziś po mszy św. o 12.30 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  4. W tym tygodniu przypada 1 września. W tym dniu zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę Świętą wieczorną, w której będziemy modlić się o potrzebne Boże błogosławieństwo na Nowy rok szkolny i potrzebne dary Ducha Świętego dla uczniów i nauczycieli. Tego dnia przypada także 81 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. W swojej modlitwie pamiętajmy o wszystkich, którzy oddali życie za naszą ojczyznę.
  5. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Odwiedziny chorych z posługą duszpasterską w sobotę od godz. 9:00.
  6. W miesiącu wrześniu modlitwę różańcową w środę o godz. 17:25 prowadzi 8 róża św. Maksymiliana Marii Kolbego. Koronkę do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 15:00 prowadzi 12 róża M.B. Pompejańskiej
  7. Parafialny Zespół Caritas prowadzi akcję „Z UŚMIECHEM DO SZKOŁY” w naszym kościele.Prosimy parafian o pomoc w przygotowaniu wyprawki szkolnej dla naszych podopiecznych. Przyniesione przybory szkolne, a więc wszystko co będzie pomocne w nauce uczniowi: zeszyty, bloki, kredki, ołówki itp. prosimy złożyć w miejscu przygotowanym – przy gablotce Caritas.
  8. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje kiermasz czytelniczy „Lato z książką”. Dochód ze sprzedaży książek przeznaczony jest na budowę naszej świątyni. Zapraszamy na kiermasz przy wyjściu z kościoła.
  9. Przy stoliku z prasą nowy numer Gościa Niedzielnego, Niedzieli, W naszej Rodzinie, Królowa Różańca, Mały Gość Niedzielny i Promyczek Dobra. Zachęcamy do lektury.
  10. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  11. Do wieczności z naszej parafii w minionym tygodniu odeszli Tomasz Dwornik i Barbara Tchórzewska. Wieczny odpoczynek…

/proboszcz parafii/