Ogłoszenia Parafialne – VI Niedziela Zwykła 16.02.2020 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

na VI Niedzielę Zwykłą parafii św. Urbana I
w Zielonej Górze– 16.02.2020 r.

  1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca taca przeznaczona na budowę kościoła. Po mszy św. o 12.30 spotkanie rodziców dzieci I komunijnych.
  2. Z racji niedawnego wspomnienia św. Walentego KSM naszej diecezji zaprasza na 11 debatę walentynkową we wtorek 18.02.2020 r. o godz. 12.30 w Auli C uniwersytetu zielonogórskiego w budynku A16 przy ul. Wojska Polskiego 69.  Temat: Domyśl się. O komunikacji w związku. W tym roku debatę poprowadzi małżeństwo Karoliny i Macieja Piechów z Torunia. Prowadzą portal Szczęśliwa Rodzina. Mówią o sobie: Absolwenci dziennikarstwa i nauk o rodzinie. Na studiach poznaliśmy tajemnicę: jak tworzyć szczęśliwą rodzinę i chcemy się nią dzielić! Chcemy głosić światu, że małżeństwo to niesamowita przygoda, a kryzysy były, są i będą -> trzeba po prostu nauczyć się z nimi radzić.  Zapraszamy!
  3. Spotkanie scholii w sobotę o godz. 14.00.
  4. W dniach 13-15 marca w Zielonej Górze odbędą się IV Warsztaty liturgiczno-muzyczne. Poprowadzą je Hubert Kowalski i Leopold Twardowski, we współpracy z Martyną Dziechciaruk i Małgorzatą Schmidt. Koszt to 90 zł. (Organizatorzy zapewniają noclegi i wyżywienie.) Koncert wieńczący warsztaty odbędzie się 15 marca    (w niedzielę) o godz. 19 w naszym kościele. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Biskup diecezji zielonogórsko-gorzowskiej oraz Prezydent Miasta Zielona Góra.
  5. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę w dniach od 30 kwietnia(wyjazd późnym wieczorem) do 3 maja do Zamościa, Lublina i okolicznych sanktuariów. Koszt 600 zł. Szczegóły u ks. Marcina.
  6. Przy wyjściu z kościoła są wyłożone ulotki jak przekazać 1% na Caritas naszej diecezji, KSM i Radio Maryja.
  7. Zachęcamy jeszcze do udziału w akcji „1050 pól”. Przy stoliku z prasą można sobie jeszcze wybrać datę. Dziękujemy tym, którzy już to uczynili jeżeli ktoś ma jeszcze możliwość to prosimy serdecznie złożyć ofiarę na spłatę posadzki naszego kościoła.
  8. Za wszelką życzliwość okazywaną parafii serdeczne Bóg zapłać.
  9. Do wieczności odeszła w tym tygodniu + Bronisława Cukier. Wieczny odpoczynek…
  10. Przy stoliku z prasą: Gość Niedzielny, Niedziela, Źródło, W rodzinie, Dominik, Mały Gość. Oraz Urbanus.

                                                                                        Ks. Mirosław Donabidowicz

                                                                                                             Proboszcz