Ogłoszenia Parafialne V Niedziela Wielkiego Postu – 29.03.2020 r.

V Niedziela Wielkiego Postu parafia św. Urbana I
29.03.2020 r.

1. Dzisiaj V Niedziela Wielkiego Postu. W naszej parafii msze św. Zgromadzenia wiernych nie mogą jednak przekraczać liczby 5 osób. Prosimy o zrozumienie. Pierwszeństwo mają wierni, którzy zamówili intencję Mszy świętej. Zachęcamy do pozostania w domu i uczestnictwa duchowego w mszach św. transmitowanych przez telewizję i radio.
  2. Jednocześnie informujemy, że msze św. z naszego kościoła są transmitowane na Facebooku naszej parafii codziennie o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 8.00 i 11.00. Codziennie także modlitwa różańcowa o godz. 20.30 w intencji ustania epidemii. Zapraszamy do duchowej łączności.
  3. Przypominamy, że Biskup  udziela wszystkim diecezjanom dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej mszy  św. do odwołania..
  4. Zapraszamy na Diecezjalne Rekolekcje Wielkopostne w dniach 30 marca – 1 kwietnia br. o godz. 19.00. Rekolekcje wygłoszą: ks. Grzegorz Cyran, ks. Robert Patro, ks. Waldemar Kostrzewski, będą transmitowane przez TVP3 Gorzów WLkp.
  5. Kancelaria parafialna będzie nieczynna do odwołania. W sprawach pilnych ( np.: pogrzeb) prosimy o kontakt telefoniczny. 68 320 00 60
  6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek i piątek adoracja Najświętszego Sakramentu o 17.15.
  7. Chorych do odwiedzenia prosimy zgłaszać tylko w niebezpieczeństwie śmierci –telefonicznie.
  8. Zachęcamy naszych parafian do korzystania z sakramentu spowiedzi przez indywidualne umówienie się. Numer telefonu: 68 320 00 60
  9. Tradycyjnie na stoliku Parafialnego Zespołu Caritas zostały wystawione paschaliki. Ze względu na panujące warunki zachęcamy do ich nabywania za pomocą wolontariusza PZC, który je dostarczy do domu, po uprzednim zamówieniu na telefon o numerze: 781 998 278. Ofiara za świece 15 zł.
  10. Za tydzień zmianę tajemnic różańcowych proszę uczynić duchowo.
  11. Polecajmy naszą Ojczyznę, wszystkich chorych, służby medyczne i państwowe w naszych modlitwach.
  12. W tym trudnym dla nas wszystkich czasie dziękujemy Wam drodzy Parafianie za wszelkie przejawy życzliwości, wsparcia a nade wszystko modlitwę, codziennie Was także polecamy dobremu Bogu.