Ogłoszenia parafialne IV Niedziela Adwentu

IV NIEDZIELA ADWENTU – 24 grudnia 2017 r.

Witamy serdecznie w naszej parafii diakona Wojciecha Żabińskiego, który rozpoczyna praktykę duszpasterską. Życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

1. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do bliskich, znajomych, sąsiadów. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura Pisma Świętego o narodzeniu Pana Jezusa, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pod żadnym pozorem nie podawajmy do stołu wigilijnego alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

2. Dziś nie będzie Mszy świętej. o godz. 18.30.

3. W naszym kościele zostaną odprawione dwie pasterki. Pierwsza o godz. 22.00 , druga o godz. 24.00.

4. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego Msze św. będą o godz. 10.00 w DPS, 11.00, 12.30 i 18.30.
    Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.

5. W drugi dzień Świąt Msze św. jak w każdą niedzielę. Taca w tym dniu przeznaczona jest na KUL i Instytut Filozoficzno – Teologiczny w Zielonej Górze.

6. Pragniemy poinformować parafian z Raculki, że w pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia będzie autobus, który przywozi parafian na Mszę św.

7. W sobotę o godz. 11.00 zbiórka ministrantów.

8. Za tydzień Niedziela Świętej Rodziny. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 będzie odnowienie sakramentu małżeństwa. Zapraszamy wszystkie małżeństwa.

9. W przyszłą niedzielę 31 grudnia – zakończenie roku kalendarzowego. Po Mszy św. o godz. 18.30 nabożeństwo przebłagalno – dziękczynne za mijający rok.

10. W naszej parafii zostały rozniesione opłatki. Osoby, których nie było w domu, mogą zakupić opłatki przy stoliku z prasą. Dziękujemy wszystkim za złożone ofiary.

11. W tym tygodniu są jeszcze wolne intencje Mszy św. Zachęcamy do ofiarowania tej formy modlitwy.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, a dla dzieci „Dominik” i „Mały Gość Niedzielny”.

13. Za wszelkie ofiary i życzliwość okazywaną naszej Parafii składamy wszystkim serdeczne „Bóg zapłać”.

14. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszła do Pana: śp. Czesława Tajchert. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci.