Ogłoszenia Parafialne – I Niedziela Wielkiego Postu 01.03.2020 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
na I Niedzielę Wielkiego Postu w parafii
św. Urbana I
w Zielonej Górze– 29.02.2020 r.

 1. Spotkanie KSM o 16.30. Koła Akademickiego KSM o 19.30.
 2. Dzisiaj o 17.45 Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym. Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.
 3. Rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu pamiętajmy o modlitwie, poście i jałmużnie niech do będzie droga naszego kroczenia przez ten szczególny czas. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w Piątki o godz. 17.30( zapraszamy szczególnie rodziny z dziećmi) i o godz. 20.00. W DPS o godz. 16.00 a po niej msza św.
 4. W poniedziałek obowiązkowe spotkanie przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się powołania kapłańskie i zakonne. W sobotę odwiedziny chorych przed południem.
 6. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 10.00. Scholki dziecięcej o godz. 14.00.
 7. W przyszłą niedzielę o godz.18.30 msza św. w intencji o dobrą żonę i dobrego męża a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu w int. poszukujących i wszystkich kobiet.
 8. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę w dniach od 30 kwietnia(wyjazd późnym wieczorem) do 3 maja do Zamościa, Lublina i okolicznych sanktuariów. Koszt 600 zł. Szczegóły u ks. Marcina.
 9. Diecezjalna Grupa O. Pio zaprasza na rekolekcje w dniach od 9-11 marca o godz. 18.30 w parafii św. Brata Alberta w Zielonej Górze.
 10. Przy wyjściu z kościoła są wyłożone ulotki jak przekazać 1% na Caritas naszej diecezji i KSM
 11. W marcu różaniec w środy prowadzi o17.25 prowadzi 2 Roza Jana Pawła II, a Koronkę w piątki 6 Róża MB z Lourdes.
 12. Parafialny Zespół Caritas zaprasza do wzięcia udziału w jałmużnie wielkopostnej – „Dar juniora dla seniora”. Skarbonki wielkopostne znajdują się na stoliku CARITAS. Dzieci i młodzież w okresie Wielkiego Postu odkładają do skarbonek pieniądze zaoszczędzone na swych wyrzeczeniach wielkopostnych. Zebrane w ten sposób ofiary, przyniesione do Kościoła w Wielką Sobotę, zostaną przekazane na pomoc osobom starszym z naszej Parafii.
 13. W przyszłą niedzielę będą wyłożone koperty do których będzie można złożyć ofiary na seminarium duchowne.
 14. W piątek o 18.30 rozpocznie się kurs przedmałżeński w parafii Najświętszego Zbawiciela.
 15. Przy stoliku z prasą nowy numer Gościa Niedzielnego i Niedzieli, Źródło, Królowa Różańca, Ola i Jaś, Anioł Stróż, Mały Gość.
 16. Do nabycia także kartki świąteczne rozprowadzane przez KSM.
 17. Do Wieczności w tym tygodniu odeszli: +  Hilma Kukiel, Romuald Gliński, Wiesław Wojtczak.                 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

                                                                                        Ks. Mirosław Donabidowicz

                                                                                                             Proboszcz