Ogłoszenia Parafialne Boże Narodzenie 2019

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

na Uroczystość Bożego Narodzenia  parafii św. Urbana I
w Zielonej Górze– 25.12.2019 r.

 

  1. Czcigodni Parafianie i Goście! Na święta Bożego Narodzenia prosimy przyjąć od Księży z Parafii Św. Urbana I najlepsze życzenia. Życzymy świąt przepełnionych miłością, troską bliskich nam ludzi i nadzieją na dobre chwile. Bóg staje się człowiekiem i przez to, uczy nas, że najważniejsza jest miłość. Tworząc w rodzinie wspólnotę przyjaźni i miłości możemy każdego dnia doświadczać mądrości słów świętej Matki Teresy z Kalkuty: „zawsze ilekroć pozwolisz, aby Bóg pokochał innych przez ciebie, zawsze wtedy jest Boże Narodzenie”. Takiego Bożego Narodzenia życzymy z całego serca!
  2. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim za zaangażowanie w przygotowanie szopki i dekoracji świątecznych w kościele. Dziękujemy s. Bernardzie , członkom rady parafialnej i wszystkim, którzy odpowiedzieli na apel. Serdeczne podziękowania kierujemy także do osób, które roznosiły opłatki.
  3. Jutro II dzień świąt- św. Szczepana – męczennika. Msze św. jak w każdą niedzielę. Taca w tym dniu przeznaczona jest na KUL i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.
  4. Rodziny Domowego Kościoła  zapraszają    na rodzinne kolędowanie wszystkich  chętnych    pod zielonogórski Ratusz w drugi dzień  Świąt  26 grudnia, w czwartek,   na godz.15.00 . 
  5. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy od soboty 28 grudnia, według planu przekazanego przy roznoszenia opłatków. W dzień powszedni kolęda rozpoczyna się 15.30 w sobotę od 13.30.

Plan wizyty duszpasterskiej:

28.12 – sobota Dom Kombatanta blok A,B,C,D

 

  1. W sobotę o 10.00 zbiórka ministrantów.
  2. W przyszła niedziela to niedziela św. Rodziny na każdej mszy św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
  3. Za wszelką życzliwość okazywaną parafii serdeczne Bóg zapłać.

 

Ks. kan. Mirosław Donabidowicz

                                                                                                             Proboszcz