Ogłoszenia Parafialne – 01.12.2019 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
   I Niedziela Adwentu -01.12.2019 r.

 1. Dzisiaj I niedziela adwentu. Czas radosnego oczekiwania na Narodzenie Pana Jezusa. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się w III niedzielę adwentu. Młodzież i dorosłych zapraszamy codziennie na roraty o godz. 7.00, dzieci we wtorki, środy i piątki o 18.00. Dzisiaj także niedziela adoracyjna w naszej parafii.
 2. Po mszy św. o 12.30 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.
 3. Po mszy św. wieczornej spotkanie koła akademickiego KSM na plebanii.
 4. W poniedziałek po mszy św. wieczornej nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.
 5. W środę 4 grudnia spotkanie Pogadaj z Czarnym w klubie studenckim Gęba na ul. Wojska Polskiego o godz. 19.30. Gościem spotkania będzie ks. prof. Andrzej Draguła.
 6. W piątek z racji św. Mikołaja zapraszamy dzieci na spotkanie z tym świętym na mszy św. o godz. 18.00.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o 17.30 nabożeństwo w int. powołań, w sobotę odwiedziny chorych przed południem.
 8. Osoby z grup parafialnych roznoszą opłatki na stół wigilijny z planem wizyty duszpasterskiej – kolędy.
 9. Parafialny Zespół Caritas zachęca do wsparcia akcji ,,Wigilijne dzieło pomocy dzieciom” poprzez nabycie świec wigilijnych. Ofiary za świece wynoszą: 6zł za małą i 13zł za dużą.
 10. Zapraszamy parafian do pomocy Rodzinie uboższej. Wzorem ubiegłego roku, na choince adwentowej Caritas zawiesiliśmy informacje o rodzinie, dla której paczka zostanie przekazana. Na stoliku Caritas znajdują się także „Torby Charytatywne”. Prosimy o środki czystości i higieny osobistej, które chcielibyśmy przekazać podopiecznym przed świętami.
 11. W sobotę wyjazd młodzieży na Adwentowy wieczór młodych do Grodowca. Wyjazd o godz. 16.00 z przystanku na ul. Braniborskiej.
 12. Młodziez apraszmay na rekolekcje w dniach 6-8 grudnia 2019 r. zapisy w zachrystii.
 13. Diecezjalna grupa modlitewna o. Pio zaprasza na czuwanie modlitewne w sobotę 7 grudnia o 18.30 w kościele św. Alberta.
 14. Za tydzień w niedzielę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP odpust w Chynowie o godz. 18.00. Za ty dzień także zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi w potrzebie.
 15. W przyszłą niedzielę spotkanie KSM o godz. 17.00.
 16. Młodzież przygotowała wianki adwentowe, które można nabyć przy wyjściu z Kościoła. Dochód przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu na ferie młodzieży.
 17. W sobotę scholka o godz. 14.00.
 18. Za tydzień po mszy św. o godz. 11.00 i 12.30 młodzież i rodzice uczniów Zespołu Szkół Katolickich w Zielonej Górze będą rozprowadzać pierniki, dochód będzie przeznaczony na wsparcie szkoły.
 19. W grudniu Różaniec prowadzi 11 Róża św. s. Faustyny, natomiast Koronkę do Bożego Miłosierdzia w  piątki prowadzi róża 3 MB Częstochowskiej.
 20. Przy stoliku z prasą nowy numer Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Ofiara dobrowolna.
 21. W zakrystii można zamawiać msze św. na nowy rok. Są także wolne intencje w tym tygodniu.
 22. Do wieczności odeszli w tym tygodniu: Leszek Socha, Adam Kujawa, Eugenia Kafka, Mirosław Jankowski, Edward Rzeszowski, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek i Teresa Posyniak ( msza św. pogrzebowa w środę o 7.30)                                   Wieczny odpoczynek…
 23. Za wszelką życzliwość okazywaną parafii serdeczne Bóg zapłać.

 

                       Ks. Mirosław   Donabidowicz – proboszcz