Ogłoszenia parafialne 12-19.05.2019 r.

Ogłoszenia parafialne 12-19.05.2019 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV Niedziela Wielkanocna
parafia św. Urbana I
w Zielonej Górze–
12.05.2019 r.

 

 

 1. Dzisiaj IV niedziela Wilkanocna- Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania.
 2. Dzisiaj w naszej parafii dzień I Komunii św. polecajmy Panu Bogu w naszych modlitwach 30 dzieci, które przyjmą po raz pierwszy Pana Jezusa do swego serca, a także ich rodziny. Zapraszmay dzieci i ich rodziców do uczestnictwa w tzw. Białym Tygodniu, msze św. codziennie o 18.00 i nabożeństwo majowe. W sobotę wyjazd dzieci I Komunijnych na pielgrzymkę dziękczynną do Sanktuarium w Rokitnie o godz. 8.30 zbiórka na przystanku przy ul. Braniborskiej.
 3. Spotkanie KSM dzisiaj o godz. 17.00.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie po mszy św. wieczornej a w niedzielę o godz. 18.00
 5. W poniedziałek 13 maja swoje święto obchodzi I Róża Matki Bożej Fatimskiej, róża prowadzi różaniec o godz. 17.25.
 6. Koło akademickie KSM zaprasza we wtorek na spotkanie z cyklu „Pogadaj z Czarnym” przy akademikach na campusie B. Gościem spotkania będzie ks. Jakub Sikora z diec. legnickiej.
 7. W czwartek spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do bierzmowania z grupy starszej o 18.30(nabożeństwo majowe i spotkanie). O 17.15 zapraszamy na nabożeństwo w int. powołań.
 8. W sobotę zbiórka ministrantów o 17.00 scholki dziecięcej o godz. 14.00.
 9. W sobotę 18 maja msza św. o godz. 18.00 w int. członków Żywego Różańca, którzy obchodzą imieniny w maju
 10. W tym tygodniu są jeszcze wolne intencje mszalne zapraszamy do zamawiania.
 11. Zapraszamy dzieci oraz rodziców na pielgrzymkę do Częstochowy w dniach od 15 do 16 czerwca 2019 r. na ogólnopolskie spotkanie Podwórkowych Kółek Różańcowych . Zapisy codziennie w kościele przy stoliku z prasą i w Biurze Radia Maryja.
 12. Zapraszamy dzieci i młodzież szczególnie ministrantów, scholkę i KSM na wyjazd do Zakopanego w dniach od 4 do 8 lipca. Szczegóły u ks. Marcina.
 13. Koło RM przy parafii Najświętszego Zbawiciela organizuje pielgrzymkę na Spotkani Młodych z RM w Częstochowie w niedzielę 26 maja. Szczegóły w gablocie.
 14. Uroczystości odpustowe ku czci św. Urbana w naszej parafii w niedzielę za tydzień – 19 maja o godz. 12.30. Mszę św. odprawi i homilię wygłosi ks. Piotr Bortnik proboszcz i kustosz sanktuarium w Rokitnie. Będzie możliwość nabycia ciasta .
 15. Zapraszamy na wyjazd na Ogólnopolskie Spotkanie Młodych Lednica 2000. Wyjazd 1 czerwca o 6.30 koszt 60 zł. Zapisy u ks. Marcina.
 16. Za wszelką życzliwość okazywaną parafii serdeczne Bóg zapłać. Zachęcamy do wsparcia dzieła spłaty naszej posadzki, przy stoliku z prasą są jeszcze koperty, do których można złożyć ofiarę. 2 sierpnia za wszystkich ofiarodawcó będzie odprawiona msza św.
 17. Przy stoliku z prasą nowy numer Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Zachęcamy do lektury. Jest jeszcze nowy majowy numer Urbanusa z kolorową wkładką zdjęć z Wielkiego Tygodnia.
 18. Za tydzień także jubileuszowy numer naszej gazetki z ok. 10 lecia parafii.

                                                        Ks. Mirosław   Donabidowicz

                                                                                                                                                                                      Proboszcz

Posted by | View Post | View Group