Ogłoszenia Duszpasterskie – VIII Niedziela Zwykła 3 marca 2019 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie – VIII Niedziela Zwykła 3 marca 2019 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

na VIII Niedzielę Zwykłą parafii św. Urbana I
w Zielonej Górze– 03.03.2019 r.

 

 1. Dzisiaj o 17.00 spotkanie KSM.
 2. Dzisiaj po każdej mszy św. będziemy mogli wesprzeć materialnie organizację III Warsztatów Liturgiczno-Muzycznych w naszej parafii, organizowanych w dniach 15-17 marca.
 3. Po mszy św. o 12.30 spotkanie rodziców dzieci I Komunijnych.
 4. W poniedziałek spotkanie przed chrztem po mszy św. wieczornej dla rodziców i chrzestnych.
 5. W poniedziałek o 18.00 msza św. w intencji członków Żywego Różańca, którzy obchodzą imieniny w marcu.
 6. W tym tygodniu Środa Popielcowa, msze św. w naszej parafii o godz. 7.00, 9.00 16.00 w DPS i o 18.00. Pamiętajmy w tym dniu obowiązuje post ścisły. Środa Popielcowa jest dniem solidarności z kapłanami seniorami. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Dom Księży Emerytów.
 7. W środę o 19.30 spotkanie koła akademickiego KSM i wszystkich chętnych studentów na plebanii.
 8. Rozpoczynamy czas Wielkiego Postu pamiętajmy o modlitwie, poście i jałmużnie niech do będzie droga naszego kroczenia przez ten szczególny czas. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w Piątki o godz. 17.30( zapraszamy szczególnie rodziny z dziećmi) i o godz. 20.00. W DPS o godz. 16.30. Gorzkie Żale w każdą niedzielę z kazaniem pasyjnym o godz. 17.45. Podczas tych nabożeństw będą zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 9. W najbliższy piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o 20.00 w int. wynagradzającej za grzechy tych naszych braci, którzy dopuścili się przestępstw seksualnych wobec małoletnich. Msza św. w tej samej intencji w Świebodzinie w sanktuarium Miłosierdzia Bożego o godz. 18.30 w piątek 8 marca.
 10. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Pamiętajmy o modlitwie w int. powołań.
 11. W czwartek o godz. 11.00 wyjazd na diecezjalną pielgrzymkę do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Zapraszamy chętnych Panów na wyjazd szczegóły u ks. Proboszcza. Od 8 marca rozpocznie się czas peregrynacji obrazu św. Józefa w naszej diecezji. W naszym dekanacie obraz będzie 9 i 10 kwietnia w kościele Najświętszego Zbawiciela.
 12. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 10.00. Scholki dziecięcej o godz. 14.00.
 13. W przyszłą niedzielę o 12.30 poświęcenie książeczek dla dzieci I Komunijnych na mszy św. o 12.30.
 14. W marcu różaniec w środy prowadzi o 17.25 Róża 2 św. Jana Pawła II a koronkę do Miłosierdzia Bożego w piątki o godz. 15.00 róża VI Matki Bożej z Lourdes.
 15. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę w dniach od 28 kwietnia(wyjazd późnym wieczorem) do 2 maja na Podlasie. W planie: Drohiczyn, Pratulin, Kostomłoty, Białystok, Święta Woda, Supraśl, Sokółka. Koszt 550 zł. Szczegóły u ks. Marcina.
 16. Istnieje możliwość wyjazdu do Włoch w dniach od 13 do 23 lipca szczegóły na plakatach. Koszt 600 zł + 600 euro.
 17. Przy wyjściu z kościoła są wyłożone ulotki jak przekazać 1% na Caritas naszej diecezji czy KSM.
 18. Młodzi rozprowadzają zdrapkę wielkopostną( są to zadania, które odkrywa się na każdy dzień Wielkiego Postu) Koszt to 2 zł można wesprzeć każdą ofiarą KSM.
 19. Zachęcamy do udziału w akcji „1050 pól”. Pozostało jeszcze 315 kopert można je zabrać przy wyjściu z kościoła i złożyć ofiarę na spłatę posadzki naszego kościoła.
 20. Za wszelką życzliwość okazywaną parafii serdeczne Bóg zapłać.
 21. Przy stoliku z prasą nowy numer Gościa Niedzielnego i Niedzieli. W sklepiku także do nabycia nowe dobre pisma dla dzieci, które uczą, wychowują i bawią: Ola i Jaś, Anioł Stróż, Mały Gość. Do nabycia także flagi narodowe i Maryjne.
 22. Zachęcamy dziś szczególnie do nabycia nowego numeru Urbanusa. Ofiara dobrowolna.

Spotkanie redakcji gazetki w środę po mszy św. wieczornej.

 

 

Ks. Mirosław Donabidowicz

Proboszcz

Posted by | View Post | View Group