Ogłoszenia duszpasterskie – 24.02.2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie – 24.02.2019 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

na VII Niedzielę Zwykłą parafii św. Urbana I
w Zielonej Górze– 24.02.2019 r.

 

 1. Dzisiaj o 17.00 spotkanie KSM.
 2. Dzisiaj o 18.30 kolejna msza św. w intencji o dobrego męża i dobrą żonę. Homilię wygłosi ks. Krzysztof Hołowczak. Po mszy św. spotkanie na plebanii.
 3. W poniedziałek spotkanie przed chrztem po mszy św. wieczornej dla rodziców i chrzestnych.
 4. We wtorek przypadają imieniny naszego Księdza Proboszcza. Dostojny jubilat odprawi mszę świętą o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich naszych parafian.
 5. W środę KSM zaprasza o 19.00 na spotkanie w domu parafialnym przy kościele św. Jadwigi na spotkanie „Człowiek z pasją”. Goścmi będą Julia Świca – mistrzyni Polski i vive mistrzyni Eurpy w Kickboxingu i Roksana Czerniec uczestniczka muzycznego programu The Voice of Poland.
 6. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. W sobotę odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem od godz. 8.00.
 7. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 12.00. Scholki dziecięcej o godz. 14.00.
 8. W przyszłą niedzielę o godz.8.00 msza św. w intencji Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.
 9. W przyszłą niedzielę po mszy św. o 12.30 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 10. W dniach 15-17 marca w Zielonej Górze odbędą się III Warsztaty liturgiczno-muzyczne. Poprowadzą je Hubert Kowalski i Leopold Twardowski, we współpracy z Martyną Dziechciaruk i Małgorzatą Schmidt. W trakcie warsztatów uczestnicy nie tylko nauczą się pieśni, ale też nabędą umiejętności w zakresie emisji głosu, śpiewu chóralnego, interpretacji tekstów. Zapisy do 3 marca na stronie www.wlm.zgora.pl Koszt 90 zł. (Organizatorzy zapewniają noclegi i wyżywienie.) Koncert wieńczący warsztaty odbędzie się 17 marca (w niedzielę) o godz. 19 w naszym kościele. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Biskup diecezji zielonogórsko-gorzowskiej oraz Prezydent Miasta Zielona Góra.
 11. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę w dniach od 28 kwietnia(wyjazd późnym wieczorem) do 2 maja na Podlasie. W planie: Drohiczyn, Pratulin, Kostomłoty, Białystok, Święta Woda, Supraśl, Sokółka. Koszt 550 zł. Szczegóły u ks. Marcina.
 12. Istnieje możliwość wyjazdu do Włoch w dniach od 13 do 23 lipca szczegóły na plakatach. Koszt 600 zł + 600 euro.
 13. Przy wyjściu z kościoła są wyłożone ulotki jak przekazać 1% na Caritas naszej diecezji i dla pana Andrzeja Bukowicza, który m.in. zaprojektował krzyż w prezbiterium i witraże do naszego kościoła. Pan Andrzej na skutek ciżżkiej choroby stracił nogę. Zebrane środki przeznaczone będą na protezę i powrót do pracy.
 14. Zachęcamy do udziału w akcji „1050 pól”. Pozostało jeszcze 315 kopert można je zabrać przy wyjściu z kościoła i złożyć ofiarę na spłatę posadzki naszego kościoła.
 15. Za wszelką życzliwość okazywaną parafii serdeczne Bóg zapłać.
 16. W piątek 1 marca o 18.00 rozpocznie się kurs przedmałżeński w parafii Najświętszego Zbawiciela.
 17. Przy stoliku z prasą nowy numer Gościa Niedzielnego i Niedzieli. W ssklepiku także do nabycia nowe dobre pisma dla dzieci, które uczą, wychowują i bawią: Ola i Jaś, Anioł Stróż, Mały Gość. Do nabycia także flagi narodowe i Maryjne.
 18. Do Wieczności w tym tygodniu odeszli:

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Posted by | View Post | View Group