Ogłoszenia Duszpasterskie 17.02.2019 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie 17.02.2019 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

na VI Niedzielę Zwykłą parafii św. Urbana I
w Zielonej Górze– 17.02.2019 r.

 

 1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca taca przeznaczona na budowę kościoła.
 2. W naszej parafii gościmy młodzież wraz z terapeutą z Katolickiego Ośrodka Terapii i Wychowania Młodzieży ANASTASIS w Strychach. Ośrodek ANASTASIS jest jedynym katolickim ośrodkiem w zachodniej Polsce, który zajmuje się pomocą osobom uzależnionym od narkotyków.  Po Mszach św. możliwość spotkania z naszymi gośćmi oraz wsparcia finansowego na cele Ośrodka. Młodzież przygotowała własne rękodzieło które będzie można nabyć. Zachęcamy do wspierania tego dzieła. Za każdą pomoc z góry serdecznie dziękujemy.
 3. Dzisiaj o 17.00 spotkanie KSM.
 4. Zbiórka ministrantów w sobotę o 9.30 a spotkanie scholii w sobotę o godz. 14.00.
 5. W przyszłą niedzielę zapraszamy na kolejną mszę św. w intencji o dobrego męża i dobrą żonę. Homilię wygłosi ks. Krzysztof Hołowczak. Po mszy św. spotkanie na plebanii.
 6. W dniach 15-17 marca w Zielonej Górze odbędą się III Warsztaty liturgiczno-muzyczne. Poprowadzą je Hubert Kowalski i Leopold Twardowski, we współpracy z Martyną Dziechciaruk i Małgorzatą Schmidt. W trakcie warsztatów uczestnicy nie tylko nauczą się pieśni, ale też nabędą umiejętności w zakresie emisji głosu, śpiewu chóralnego, interpretacji tekstów. Zapisy do 3 marca na stronie www.wlm.zgora.pl Koszt 90 zł. (Organizatorzy zapewniają noclegi i wyżywienie.) Koncert wieńczący warsztaty odbędzie się 17 marca (w niedzielę) o godz. 19 w naszym kościele. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Biskup diecezji zielonogórsko-gorzowskiej oraz Prezydent Miasta Zielona Góra. Więcej informacji w dzisiejszym wydaniu Niedzieli.
 7. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę w dniach od 28 kwietnia(wyjazd późnym wieczorem) do 2 maja na Podlasie. W planie: Drohiczyn, Pratulin, Kostomłoty, Białystok, Święta Woda, Supraśl, Sokółka. Koszt 590 zł. Szczegóły u ks. Marcina.
 8. Istnieje możliwość wyjazdu do Włoch w dniach od 13 do 23 lipca szczegóły na plakatach. Koszt 600 zł + 600 euro.
 9. Przy wyjściu z kościoła są wyłożone ulotki jak przekazać 1% na Caritas naszej diecezji i dla pana Andrzeja Bukowicza, który m.in. zaprojektował krzyż w prezbiterium i witraże do naszego kościoła. Pan Andrzej na skutek ciżżkiej choroby stracił nogę. Zebrane środki przeznaczone będą na protezę i powrót do pracy.
 10. Zachęcamy do udziału w akcji „1050 pól”. Pozostało jeszcze 315 kopert można je zabrać przy wyjściu z kościoła i złożyć ofiarę na spłatę posadzki naszego kościoła.
 11. Za wszelką życzliwość okazywaną parafii serdeczne Bóg zapłać.
 12. Przy stoliku z prasą nowy numer Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

                                                                                        Ks. Mirosław Donabidowicz

                                                                                                             Proboszcz

Posted by | View Post | View Group