Ogłoszenia duszpasterskie – 10.02.2019 r. V niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie – 10.02.2019 r. V niedziela zwykła
 1. Dzisiaj V niedziela zwykła w ciągu roku. Zbiórka do puszek na potrzeby hospicjów.
 2. Dzisiaj o 16.00 spotkanie KSM, a o 17.00 spotkanie na plebanii rodziców ministrantów i lektorów.
 3. Dziękujemy wszystkim, na czele z s. Bernardą za pomoc w rozebraniu dekoracji świątecznych.
 4. W poniedziałek przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – jest to Światowy Dzień Chorego z tej okazji na każdej mszy św. będzie udzielony sakrament namaszczenia chorych. Msza św. w DPS o godz. 16.00. Jest to także święto patronalne Róży MB z Lourdes, o godz. 17.25 zapraszamy na różaniec za wstawiennictwem Patronki.
 5. W środę we wspomnienie św. Walentego Koło Akademickie KSM przy UZ zaprasza młodych i nie tylko na debatę o godz. 12.00 w Auli C uniwersytetu w budynku A16 przy ul. Wojska Polskiego 69, pt.: Kody serca o trwałości relacji. Gościem będzie pani Justyna Wojtaszewska, pedagog, psycholog i terapeuta rodziny z gośćmi ze stowarzyszenia „Blisko Domu”
 6. Spotkanie scholii w sobotę o godz. 14.00.
 7. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca taca przeznaczona na budowę naszego kościoła.
 8. W przyszłą niedzielę podczas wszystkich Mszy Św. w naszej parafii będziemy gościć młodzież wraz z terapeutą z Katolickiego Ośrodka Terapii i Wychowania Młodzieży ANASTASIS w Strychach. Wychowankowie Ośrodka, podczas Mszy, będą dzielić się świadectwem nawrócenia. Ośrodek ANASTASIS jest jedynym  katolickim ośrodkiem w zachodniej Polsce, który zajmuje się pomocą osobom uzależnionym od narkotyków.  Po Mszach będzie możliwość spotkania z naszymi gośćmi oraz wsparcia finansowego na cele Ośrodka. Młodzież przygotowała własne rękodzieło które będzie można nabyć. Zachęcamy do wspierania tego dzieła. Za każdą pomoc z góry serdecznie dziękujemy.
 9. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę w dniach od 28 kwietnia(wyjazd późnym wieczorem) do 2 maja na Podlasie. W planie: Drohiczyn, Pratulin, Kostomłoty, Białystok, Święta Woda, Supraśl, Sokółka. Koszt 590 zł. Szczegóły u ks. Marcina.
 10. Istnieje możliwość wyjazdu do Włoch w dniach od 13 do 23 lipca szczegóły na plakatach. Koszt 600 zł + 600 euro.
 11. Przy wyjściu z kościoła są wyłożone ulotki jak przekazać 1% na Caritas naszej diecezji i dla pana Andrzeja Bukowicza, który m.in. zaprojektował krzyż w prezbiterium i witraże do naszego kościoła. Pan Andrzej na skutek ciżżkiej choroby stracił nogę. Zebrane środki przeznaczone będą na protezę i powrót do pracy.
 12. Za wszelką życzliwość okazywaną parafii serdeczne Bóg zapłać.
 13. Przy stoliku z prasą nowy numer Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Dzisiaj do nabycia także nowy numer naszej gazetki parafialnej-Urbanus. Ofiara dobrowolna.

Ks. Mirosław Donabidowicz

Proboszcz

 

Posted by | View Post | View Group