OGŁOSZENIA PARAFIALNE na Uroczystość Objawienia Pańskiego – 06.01.2019 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE na Uroczystość Objawienia Pańskiego – 06.01.2019 r.
 1. Dzisiaj Uroczystość Objawienia Pańskiego. Taca przeznaczona na potrzeby misji. Na każdej mszy św. poświęcenie wody, kadzidła i kredy, które przy wyjściu ministranci rozprowadzają, można przy tej okazji złożyć ofiarę na wyjazd wakacyjny ministrantów.
 2. Dzisiaj – VIII Lubuski Orszak Trzech Króli rozpocznie się Mszą św. pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego o godz. 12.00 w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela. Orszak wyruszy ok. godz. 13.30. Zaproszeni są wszyscy mieszkańcy i goście miasta. Przed Mszą i rozpoczęciem Orszaku rozdawane będą uczestnikom korony (organizatorzy zachęcają także do zrobienia własnych koron). Patronat nad wydarzeniem objął biskup zielonogórsko-gorzowski Tadeusz Lityński, a organizatorem jest Stowarzyszenie „Ludzie dla Ludzi – MECENAT ZŁOTEGO SERCA”. Delegacje zielonogórskich parafii, ubrane w okolicznościowe peleryny i niosące emblemat z wezwaniem parafii zajmują miejsce w wyznaczonym segmencie orszaku (scena 6).
 3. Dzisiaj także do nabycia kolejny numer „Urbanusa”. Zachęcamy aby jak najwięcej z nas zaznajomiło się z naszą parafialną gazetką. W tym numerze: rozmowa z rekolekcjonistą ks. Tomaszem, ciąg dalszy cyklu wybitni Polacy i bieżące relacje z wydarzeń parafialnych.
 4. W poniedziałek po mszy św. wieczornej obowiązkowe spotkanie dla rodziców i chrzestnych w kościele.
 5. W środę 9 stycznia msza św. o godz. 18.00 w int. członków Żywego Różańca, którzy obchodzą imieniny w styczniu.
 6. W sobotę o 10 zbiórka ministrantów a o 12.30 spotkanie scholki na plebanii zapraszamy wszystkie chętne dzieci.
 7. Grupa Teatralna działająca przy naszej parafii skupiająca członków m.in.: rady parafialnej i chóru, zaprasza na jasełka pt.:”Wigilijna ulica”. Przedstawienie odbędzie się na mszy św. w przyszłą niedzielę o godz. 11.00. Wśród aktorów gość specjalny.

Także w przyszłą niedzielę o 12.20 jasełka w wykonaniu dzieci z naszego przedszkola nr 38.

 1. Wizytę duszpasterska: w dzień powszedni rozpoczyna się o 15.30 w sobotę od 13.30.

Plan wizyty duszpasterskiej

 1. W czasie kolędy kancelaria parafialna czynna tylko w godzinach porannych od 8.00 do 9.00.
 2. W przyszłą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Narodzenia Pańskiego.
 3. Zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej od 24 czerwca do 1 lipca 2019 r. koszt ok. 4000 zł. Szczegóły w zakrystii.
 4. Domowy Kościół zaprasza na XXIV Bezalkoholowy Bal Królewski w sobotę 16 lutego. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 5. Za wszelką życzliwość okazywaną parafii serdeczne Bóg zapłać.
 6. W minionym tygodniu do wieczności odeszła Halina Partyka. Wieczny odpoczynek…

 

                                                                                           Ks. Mirosław Donabidowicz

                                                                                                             Proboszcz

Posted by | View Post | View Group